صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

نقش مؤثر تغذیه بر تسریع بهبودی بدن در برابر ویروس کرونا

کد خبر 69309 1399-09-14 13:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مصرف برخی از مکمل ها و مواد خوراکی باعث تسریع بهبودی شما در برابر ویروس کرونا می‌شود.
نقش مؤثر تغذیه بر تسریع بهبودی بدن در برابر ویروس کرونا


مجله BMJ Nutrition اعلام کرده است که، دانشمندان انگلیسی در مطالعه ای به این نتیجه رسیده اند که چگونه تغذیه ایمنی بر توان بخشی در افراد در تسریع در بهبود کرونا ویروس به شما کمک می کند.
محققان، اما دربی شایر و جوآن دلانژ، که در حال بررسی نقش تغذیه در تقویت ایمنی بدن هستند، بر مواد غذایی و مکمل هایی را که به بهبودی از کووید ۱۹ کمک می کنند مطالعه کرده اند. نویسندگان توجه ویژه ای به تأثیر تغذیه پزشکی بر سیستم ایمنی بدن افراد بالای ۶۵ سال داشتند.
سیستم ایمنی از چهار جز تشکیل شده است: لنفوسیت های T، سلول های B سیستم مکمل و فاگوسیت ها. همه آن ها با ایجاد مانعی در برابر ویروس ها و باکتری های ورودی بدن را در برابر عفونت محافظت می کنند.
شما باید بین مصونیت ذاتی و تطبیقی در برابر بیماری تفاوت قائل شوید. در هر دو عملکرد ایمنی با افزایش سن کاهش می یابد. یکی از دلایل «کاهش ایمنی در پیری» کمبود های غذایی است. افراد مسن باید آن را با تغذیه ایمنی خاص پر کنند. به گفته نویسندگان، این امر به ویژه در دوران توان بخشی پس از عفونت های شدید، مانند کووید ۱۹ بسیار مهم است.
در این مقاله آمده است: شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد رژیم غذایی نامناسب، سوء تغذیه و کمبود پروتئین و کمبود عناصر ریز مغذی مانند ویتامین ها و مواد معدنی به عملکرد ایمنی کمتر از حد مطلوب بدن کمک می کند. برخی از اجزای رژیم غذایی _ میوه ها، ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها، مواد معدنی و پروبیوتیک ها _ به تقویت ایمنی کمک می کنند و نقش مهمی در مقاومت در برابر ویروس های تنفسی و بیماری ها دارند. 
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید