صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

تصویب طرحی برای ممانعت از ورود شرکت‌های چینی به بورس آمریکا

کد خبر 69299 1399-09-14 12:39
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
کنگره آمریکا طرحی را به تصویب رساند که طی آن شرکت‌های خارجی (به ویژه چینی) که مقررات حسابرسی و نظارت آمریکا را رعایت نکنند، نمی‌توانند در بورس‌های سهام این کشور عضو شوند. 
تصویب طرحی برای ممانعت از ورود شرکت‌های چینی به بورس آمریکا

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از اسپوتنیک، کنگره آمریکا طرحی را به تصویب رساند که طی آن شرکت‌های خارجی (به ویژه چینی) که مقررات حسابرسی و نظارت آمریکا را رعایت نکنند، نمی‌توانند در بورس‌های سهام این کشور عضو شوند.
این لایحه که قبلاً در ماه می توسط سنا تصویب شده بود حالا به تأیید اکثریت مجلس نمایندگان هم رسید و با امضای ترامپ می‌تواند به قانون تبدیل شود.
متخصصان معتقدند: در صورتی که پکن اجرای این قانون را دشوار و دست‌وپا گیر تلقی کند، باعث خواهد شد شرکت‌های بزرگ چینی مانند علی‌بابا دیگر تمایلی برای مشارکت در بورس‌های آمریکا نداشته باشد و این ثروت به بازارهای دیگر کوچ کند.
طی این قانون به شرکت‌های چینی ۳ سال فرصت داده می‌شود که تحت بازرسی کامل هیأت نظارت و حسابرسی عمومی آمریکا که از سال ۲۰۰۲ توسط کمیسیون بورس و اوراق این کشور ایجاد شده است، قرار بگیرند و در صورتی که موفق به این کار نشوند از بورس‌های آمریکا بیرون انداخته خواهند شد.
وزارت خارجه چین در واکنش به این اقدام اعلام کرد: ما امیدواریم آمریکایی‌ها به جای ایجاد لایه‌های مختلفی از موانع بتوانند برای سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های شرکت‌های خارجی فضایی منصفانه و عادلانه ایجاد کنند.


کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایرانپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید