صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

گرم کردن خانه‌ها در اسکاتلند با هیدروژن از سال ۲۰۲۲

کد خبر 69294 1399-09-14 12:35
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
از سال ۲۰۲۲ به این سو حدود ۳۰۰ خانه در اسکاتلند به جای گاز طبیعی با هیدروژن گرم خواهند شد و از همین گاز نیز برای پخت و پز استفاده خواهد کرد.
گرم کردن خانه‌ها در اسکاتلند با هیدروژن از سال ۲۰۲۲

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، شرکت اس جی ان که گاز طبیعی را در انگلیس تولید می‌کند، از موافقت خود با توزیع هیدروژن به عنوان یک گاز طبیعی سازگار با محیط زیست در ۳۰۰ منزل در اسکاتلند خبر داده است.
طرح یادشده در منطقه لونموث به اجرا درمی‌آید و تولید هیدروژن مورد نیاز در یک کارخانه الکترولیز صورت می‌گیرد. در این کارخانه از یک توربین بادی برای تأمین برق مورد نیاز به منظور جدا کردن گاز از آب استفاده می‌شود.
استفاده و مصرف هیدروژن در ابتدای اجرای این طرح در منازل رایگان خواهد بود. عملیاتی شدن این طرح و استفاده گسترده‌تر از آن در انگلیس تا مارس سال ۲۰۲۷ طول خواهد کشید.
قرار است اداره گاز و برق انگلیس بودجه‌ای ۱۸ میلیون پوندی را به پشتیبانی از این طرح و توسعه آن اختصاص دهد. دولت اسکاتلند نیز ۶.۹ میلیون پوند را به طور جداگانه به طرح یادشده اختصاص خواهد داد.
دولت انگلیس قصد دارد میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای را تا سال ۲۰۵۰ به صفر برساند. مقامات اسکاتلندی نیز امیدوارند تا سال ۲۰۴۵ به همین هدف دست یابند. نصب و راه اندازی تجهیزات مورد نیاز بدین منظور تا قبل از پایان سال جاری میلادی آغاز می‌شود.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید