صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

حمایت از خانواده زندانیان یکی از اولویت‌های سازمان زندان‌هاست

کد خبر 69290 1399-09-14 12:23
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رییس سازمان زندان‌ها گفت:حمایت از خانواده زندانیان یکی از اولویت‌های سازمان زندان‌ها بوده و سعی می‌کنیم این بخش از حمایت‌ها را توسعه دهیم.
حمایت از خانواده زندانیان یکی از اولویت‌های سازمان زندان‌هاست

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد مهدی حاج محمدی رییس سازمان زندان‌ها در دیدار با نماینده، ولی فقیه در استان آذربایجان غربی گفت: زندان محل پیوند امر قضایی و خدمات فرهنگی است و می توان گفت زندان فرهنگی‌ترین بخش قوه قضائیه است.
وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی در زندان‌ها اظهار داشت: در حال حاضر طلاب و مبلغین زیادی در زندان‌ها به فعالیت‌های فرهنگی و امور تربیتی مشغول هستند. با توجه به رهنمودهای امام بزرگوار و مقام معظم رهبری، زندانبانی در نظام جمهوری اسلامی یک کار تربیتی است و ما تلاش می‌کنیم با این چشم انداز و این نگاه کارها را پیش ببریم.
حاج محمدی تاکید کرد: اغلب زندانیان کسانی هستند که در جامعه و خانواده تن به آموزش‌ها نداده اند و برای کسانی که قرار است از زمانه و روزگار درس بگیرند، زندان فرصت دیگری است برای تادیب و تربیت.
عضو شورای عالی قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: طبقه بندی زندانیان یکی از ضروری‌ترین کارها در زندان ها است لکن برای تامین فضای لازم برای اجرای کامل طرح طبقه بندی زندانیان نیاز به حمایت و همکاری سایر نهادها و ارگان‌های ذیربط است.
رییس سازمان زندان‌ها در ادامه به فعالیت گروه‌های مردمی و جهادی در زندان‌ها نیز اشاره کرد و افزود: استفاده از این ظرفیت عظیم فرصتی برای توسعه خدمات اصلاحی و تربیتی در زندان‌ها و کمک به زندانیان است.
حاج محمدی با اشاره به اقدامات تامینی و تربیتی سازمان زندان‌ها به موضوع خانواده زندانیان نیز پرداخت و عنوان کرد: حمایت از خانواده زندانیان یکی از اولویت‌های سازمان زندان‌ها بوده و سعی می‌کنیم این بخش از حمایت‌ها را توسعه دهیم.
آیت الله قریشی نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه نیز ضمن قدردانی از فعالیت‌های صورت گرفته در زندان‌ها بر استمرار اینگونه فعالیت‌ها تاکید کرد.
وی گفت: مسیر، مسیر درستی است و قطعاً شاهد ثمرات و برکاتی خواهیم بود. افرادی که در زندان‌ها کار می‌کنند با این دیدگاه می توانند انسان‌هایی که در سراشیبی سقوط هستند را دستگیری و کمک نمایند.
آیت الله قریشی به ضرورت تغییر نگاه جامعه به زندانیان نیز اشاره کرد و گفت: صدا و سیما، گروه‌های جهادی و… باید کار تبلیغی کنند تا نگاه جامعه نسبت به زندانی و خانواده او تغییر کند.
وی بر ضرورت حضور روحانیون در زندان‌ها برای کمک به فرآیند اصلاح و تربیت تاکید کرد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید