صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

فیس بوک به تبعیض علیه کارگران متهم شد

کد خبر 69286 1399-09-14 12:21
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزارت دادگستری آمریکا فیس بوک را به تبعیض علیه کارگران آمریکایی و استخدام مهاجران به جای آنها متهم و از آن شکایت کرده است.
فیس بوک به تبعیض علیه کارگران متهم شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، دولت ترامپ با شکایت علیه فیس بوک، آن را متهم به تبعیض علیه کارگران آمریکایی کرده است. به طور دقیق دولت آمریکا ادعا می کند فیس بوک به جای کارمندان آمریکایی، کارگران خارجی با ویزای مخصوص را برای ٢٦٠٠ شغل با درآمد بالا  استخدام کرده است. 
وزارت دادگستری آمریکا روز گذشته اعلام کرد شبکه اجتماعی مذکور از به کارگیری و استخدام کارگران واجد شرایط آمریکایی برای مشاغلی خودداری می کند که برای کارگران با ویزای موقت رزرو شده اند. 
 ویزاهایH_1B  مربوط به شرکت های بزرگ فناوری هستند  و توسعه دهندگان برنامه و دیگر کارمندان این شرکت ها از آن بهره می گیرند. 
 این شکایت پس از ٢ سال تحقیقات گسترده توسط بخش حقوق شهروندی وزارت دادگستری آمریکا انجام شده است.   در بیانیه بخش حقوق شهروندی وزارت دادگستری آمریکا آمده است: فیس بوک عمدا سیستم استخدامی ایجاد کرده که به کارگران واجد شرایط آمریکایی اجازه نمی دهد به طور عادلانه  از فرصت های شغلی  باخبر شوند. درعوض صاحبان ویزاهای موقت را به کار می گیرد. 
 متوسط درآمد سالانه فرصت های شغلی مذکور ١٥٦ هزار دلار است. 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید