صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

آمریکا دو پایگاه بزرگ را در افغانستان حفظ می‌کند

کد خبر 69283 1399-09-14 12:13
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس ستاد ارتش آمریکا اعلام کرد که پس از کاهش نظامیان این کشور در افغانستان دو پایگاه بزرگ ایالات متحده و چندین پایگاه ماهواره‌ای در افغانستان حفظ خواهند شد.
آمریکا دو پایگاه بزرگ را در افغانستان حفظ می‌کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یو اس ای تودی، ژنرال «مارک میلی» رئیس ستاد ارتش آمریکا اعلام کرد که پس از کاهش سربازان آمریکایی در افغانستان دو پایگاه بزرگ ایالات متحده و چندین پایگاه ماهواره‌ای در افغانستان حفظ خواهند شد.
پنتاگون برنامه کاهش نیروهای آمریکایی در افغانستان به ۲۵۰۰ سرباز تا ۱۵ ژانویه بنا به تصمیم اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را مشخص کرده است.
رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز گذشته در موسسه بروکینگز در واشنگتن جزئیات مربوط به کاهش نیروهای آمریکایی در افغانستان تا ۲۵۰۰ سرباز و ماموریت این نیروها در آینده را تشریح کرد.
میلی در اظهارات خود گفت که ارتش آمریکا همچنین به دو مأموریت اصلی خود در افغانستان ادامه خواهد داد؛ همکاری با نیروهای امنیتی افغان که در حال جنگ با طالبان هستند و انجام عملیات‌های ضد تروریستی علیه داعش و القاعده.
میلی در صحبت های خود نخواست که سیاست جو بایدن، رئیس جمهور جدیدآمریکا در قبال افغانستان را پیش بینی کند، ولی او اضافه کرد که "آنچه بعد از آن پیش می‌آید، به عهده اداره جدید خواهد بود.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید