صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

۳۰میلیون خانه زیرپوشش بیمه حوادث طبیعی می‌رود

کد خبر 69272 1399-09-14 11:55
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس کل بیمه مرکزی گفت:لایحه صندوق بیمه حوادث طبیعی تصویب و به دولت ابلاغ شده و در حال تدوین آیین نامه های اجرایی آن هستیم که براین اساس ۳۰میلیون خانه زیرپوشش بیمه حوادث طبیعی می رود.
۳۰میلیون خانه زیرپوشش بیمه حوادث طبیعی می‌رود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، غلامرضا سلیمانی با بیان اینکه لایحه صندوق بیمه حوادث طبیعی در مجلس تصویب و به دولت ابلاغ شده و در حال تدوین آئین نامه‌های اجرایی این صندوق هستیم، افزود: بر اساس این قانون کلیه املاکی که در کشور اشتراک برق دارند تحت پوشش صندوق بیمه حوادث طبیعی قرار می‌گیرند ضمن اینکه سرمایه اولیه این صندوق ۵۰ میلیارد تومان است و بقیه منابع آن از حق بیمه‌ای که مردم باید بدهند و دولت نیز تأمین می‌کند، به دست می‌آید.
وی افزود: در زمانی که میزان تعهد بیمه برای هر ملک ۳۰ میلیون تومان بود ۶۰ هزار تومان دولت و ۶۰ هزار تومان صاحب ملک به طور ماهانه حق بیمه پرداخت می‌کردند، اما اکنون میزان تعهد افزایش یافته است و در پی آن حق بیمه نیز افزایش خواهد یافت.
رئیس کل بیمه مرکزی گفت: بر اساس این قانون ۳۰ میلیون خانه تحت پوشش بیمه حوادث طبیعی قرار می‌گیرند.
سلیمانی افزود: پرداخت حق بیمه اجباری است و مبلغ آن روی قبض برق مصرفی هر خانه می‌آید و بیمه آن را از اداره برق دریافت می‌کند. اکنون دولت باید حق بیمه صندوق بیمه حوادث طبیعی را تعیین کند. ضمن اینکه سبد دارایی صنعت بیمه ۴۲ هزار میلیارد تومان است و در هفت ماه اخیر معادل ۳۷ درصد افزایش یافته است.
این مقام مسئول اضافه کرد: ضریب نفوذ بیمه‌ای نیز از ۲ و ۴ دهم به ۲ و ۶۶ دهم رسیده است (سهم صنعت بیمه از تولید ناخالص ملی).
وی با بیان اینکه ورود چین به بیمه بازرگانی و قرار دادن بیمه درمان در بیمه بازرگانی موجب شده است میانگین ضریب نفوذ بیمه‌ای جهانی افزایش یابد، گفت: اگر صندوق بیمه محصولات کشاورزی و بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ را در زیر مجموعه بیمه بازرگانی محاسبه کنیم ضریب نفوذ بیمه‌ای کشور به دو و ۹ دهم افزایش یافته است.
رئیس کل بیمه مرکزی گفت: با تغییر آئین نامه‌ها پول‌هایی را که در بانک داشتیم وارد بازار سرمایه کرده ایم.
سلیمانی اضافه کرد: افزون بر عرضه سهام شرکت‌های بیمه‌ای در بازار سرمایه این شرکت‌ها در بورس سرمایه گذاری نیز کرده اند.
وی گفت: میزان بازدهی بیمه زندگی بسیار خوب بوده است و ۱۴ و نیم درصد از سبد سرمایه‌ای مجموعه بیمه‌ای مربوط به بیمه زندگی است.
رئیس کل بیمه مرکزی افزود: ضریب نفوذ بیمه‌ای در جهان به کشورهای توسعه یافته باز می‌گردد و اکنون در دنیا ۴۶ تا ۵۰ درصد سبد دارایی و سرمایه‌ای بیمه‌ها مربوط به بیمه زندگی است.
سلیمانی گفت: وجود بازارهای موازی قوی در کشور مانند بازار مسکن، طلا، ارز و سرمایه و روشن نبودن مزیت‌های بیمه زندگی در خانواده‌ها و وجود صندوق‌های بازنشستگی موجب شده است مردم به سمت بیمه زندگی نروند.
وی افزود: البته در مقایسه با سال گذشته بیمه زندگی ۳۷ درصد در کشور افزایش یافته است.
رئیس کل بیمه مرکزی گفت: با گسترش بیماری کرونا نگران بودیم مردم بیمه‌های زندگی را به دلیل کاهش درآمدها فسخ کنند، اما این اتفاق نیفتاد.
رئیس کل بیمه مرکزی درباره بیمه شخص ثالث و بدنه خودروها نیز افزود: ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار خودرو در کشور تحت پوشش بیمه شخص ثالث هستند و سه میلیون و ۵۰۰ هزار خودرو بیمه بدنه دارند که بیشتر آن‌ها خودروهای گران قیمت هستند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایرانپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید