صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

مجلس ملی فرانسه قطعنامه «استقلال قره باغ» را تصویب کرد

کد خبر 69242 1399-09-14 10:34
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مجلس ملی فرانسه قطعنامه ای را تصویب کرد که از دولت این کشور می خواهد منطقه قره باغ را به عنوان یک «جمهوری مستقل» به رسمیت بشناسد.
مجلس ملی فرانسه قطعنامه «استقلال قره باغ» را تصویب کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی صباح، یک ماه پس از آنکه مجلس سنای فرانسه قطعنامه به رسمیت شناختن «استقلال قره باغ» را با ۱۸۸ رأی موافق_ در برابر سه رأی مخالف و ۱۶ رأی ممتنع_ به تصویب رساند؛ روز پنج شنبه (سوم دسامبر) مجلس ملی فرانسه نیز این قطعنامه را تصویب کرد.
این قطعنامه که دارای ارزش نمادین است، از دولت فرانسه می خواهد تا منطقه قره باغ را به عنوان یک «جمهوری مستقل» و با نام رسمی «جمهوری ناگورنو_ قره باغ» به رسمیت بشناسد و همچنین به دلیل نقش آفرینی آنکارا در مناقشه قره باغ، فرآیند عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا را با شرکای اروپایی خود مورد ارزیابی مجدد قرار دهد.
این در حالی است که دولت فرانسه به عنوان یکی از رؤسای مشترک «گروه مینسک» به خاطر کنار گذاردن نقش بی طرف خود در این مناقشه و حمایت از ارمنستان مورد انتقاد جامعه بین المللی قرار گرفته است.
با این حال، «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه ضمن اعلام مخالفت با مفاد این قطعنامه تصریح کرد که جمهوری ارمنستان به این اقدام نیازی ندارد.
وی همچنین تأکید کرد که در صورت اتخاذ یک چنین تصمیمی از سوی مقامات پاریس، فرانسه خود را از ریاست گروه مینسک حذف کرده و از نقش میانجی خود صرفنظر خواهد کرد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید