صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

حضور ترامپ در مراسم تحلیف، نقطه پایانی بر بلوای پساانتخاباتی است

کد خبر 69229 1399-09-14 09:51
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نامزد دموکرات مدعی پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در گفتگو با شبکه سی ان ان تصمیم احتمالی ترامپ برای شرکت در مراسم تحلیف خود را نشانه ای مهم برای انتقال مسالمت آمیز قدرت دانست.
حضور ترامپ در مراسم تحلیف، نقطه پایانی بر بلوای پساانتخاباتی است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «جو بایدن» شامگاه پنج شنبه در مصاحبه ای با شبکه سی ان ان گفت که تصمیم احتمالی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی ایالات متحده برای شرکت در مراسم تحلیف او موضوعی مهم خواهد بود، زیرا نشاندهنده یک نقطه پایان بر بلوا و آشوب پساانتخاباتی در این کشور و همچنین به پایان رسیدن فرآیند مسالمت آمیز انتقال قدرت خواهد بود.
بایدن همچنین گفت که او «به شدت نگران وجهه آمریکا در اذهان مردم جهان است».
گفتنی است که مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید آمریکا روز بیستم ژانویه ۲۰۲۱ و پس از اعلام نتایج رسمی انتخابات آمریکا از سوی کنگره (ششم ژانویه) برگزار می شود.
بایدن در حالی این اظهارات را بیان می کند که ترامپ به ادعاهای خود مبنی بر تقلب در انتخابات سوم نوامبر و عدم پذیرش شکست در این انتخابات ادامه می دهد و پیش بینی رسانه های جریان اصلی در آمریکا مبنی بر پیروزی رقیب دموکرات خود در انتخابات را به باد انتقاد می گیرد.
اما به رغم تمام تقلاهای کارزار انتخاباتی ترامپ برای به چالش کشیدن نتیجه این انتخابات، رئیس جمهور جمهوریخواه آمریکا با آغاز فرآیند رسمی انتقال قدرت به بایدن موافقت کرد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید