صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

انتقاد ترامپ از ویلیام بار به دلیل نیافتن شواهد تقلب: او هیچ کاری انجام نداده، بنابراین چیزی هم مشاهده نکرده

کد خبر 69217 1399-09-14 08:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس‌جمهور آمریکا در اظهاراتی از وزیر دادگستری دولت خود به دلیل نیافتن شواهد تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری به شدت انتقاد کرد.
انتقاد ترامپ از ویلیام بار به دلیل نیافتن شواهد تقلب: او هیچ کاری انجام نداده، بنابراین چیزی هم مشاهده نکرده


«دونالد ترامپ» روز پنجشنبه در اظهاراتی در دفتر بیضی کاخ سفید به اظهارات «ویلیام بار»، وزیر دادگستری دولت خود مبنی بر عدم وجود شواهد تقلب در انتخابات واکنش نشان داد و از وی به شدت انتقاد کرد.
به نوشته وبگاه خبری_ تحلیلی «هیل»، ترامپ که در جمع خبر نگاران صحبت می کرد به اظهارات ویلیام بار که گفته بود شواهدی از وجود تخلف گسترده در انتخابات آمریکا نیافته واکنش نشان داد و گفت: «او هیچ کاری انجام نداده، بنابراین چیزی هم مشاهده نکرده. اگر مشاهده می کرد، شواهدی که اکنون در مجلس سنای ایالت جورجیا مشاهده می شود را می دید.»
وی افزود: «بنابراین آنها (وزارت دادگستری) مشاهدات کاملی نداشته اند. این مسئله ناامیدکننده است؛ زیرا با صداقت بگویم، تقلب گسترده ای شده است.»
ترامپ در ادامه اظهارات خود ضمن «جنایی» خواندن بحث تقلب در انتخابات، از وزارت دادگستری دولت خود خواست تقلب ادعایی وی در انتخابات را مد نظر قرار دهد.
ویلیام بار که از متحدان ترامپ محسوب می شود، روز سه شنبه هفته جاری در گفت وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس تأیید کرد که شواهدی در خصوص تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری در حدی که بتواند نتیجه انتخابات را تغییر دهد یافت نشده است.
برخی منابع آگاه گفته اند ترامپ بشدت از ویلیام بار به دلیل نقض اظهاراتش درباره تقلب در انتخابات دلگیر است.
در پی انتشار مصاحبه بار، یکی از مقام های دولت آمریکا و دو منبع آگاه تصریح کردند که ترامپ گزینه اخراج وزیر دادگستری آمریکا را رد نکرده است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید