صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه

عملکرد هفتگی سبد سهام عدالت فروش سهام عدالت کی آغاز می‌شود؟

کد خبر 69189 1399-09-13 23:38
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
در جریان معاملات این هفته از بازار سهام، ارزش سهام عدالت هم‌زمان با رشد شاخص کل حدود یک میلیون تومان رشد داشت و به آستانه ۱۴ میلیونی شدن رسید.
عملکرد هفتگی سبد سهام عدالت فروش سهام عدالت کی آغاز می‌شود؟


 با شروع معاملات این هفته بازار سهام ارزش سهام عدالت ۱۲/۸ میلیون تومان بود اما در پایان معاملات ارزش این سبد حدود یک میلیون تومان رشد کرد و به ۱۳/۸ میلیون تومان رسید.
رشد ارزش سهام عدالت در روزهای ابتدایی معاملات بازار سهام بیشتر بود و حتی در روز دوشنبه ارزش سهام عدالت به ۱۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید اما رشد این سبد در معاملات روز سه شنبه کند شد و در روز چهارشنبه هم روند نزولی پیدا کرد.
زمان دقیق از سرگیری معاملات سهام عدالت زیاد مشخص نیست اما برخی کارشناسان معتقدند که دولت و سازمان بورس مقرراتی برای کنترل عرضه در بازار سهام وضع کردند اما با شروع روند صعودی بازار سهام احتمالا دوباره فروش سهام عدالت در این بازار آغاز می شود.
سهام عدالت در اوج قیمتی خود به ۲۱ میلیون تومان رسید و در کف قیمتی به ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، اما به دلیل بنیادین بودن نمادهای تاثیرگذار بر ارزش سهام عدالت، رشد این سبد به نوعی وابسته به رشد شاخص کل و نمادهای بنیادین مانند گروه فلزات اساسی، پتروشیمی، پالایشی و بانکی گره خورده است که طبق پیش بینی ها روند شاخص کل تا پایان سال صعودی خواهد بود و در نتیجه ارزش سهام عدالت نیز رشد خواهد کرد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمهپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید