صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

برای عادی سازی روابط با اسرائیل برنامه‌ریزی نمی‌کنیم

کد خبر 69187 1399-09-13 23:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس اسبق سازمان اطلاعات سعودی مدعی شد که این رژیم برای عادی سازی روابط با اسرائیل آماده‌سازی نمی‌کند.
برای عادی سازی روابط با اسرائیل برنامه‌ریزی نمی‌کنیم


ترکی الفیصل ادعا کرد کشورش برای عادی سازی روابط با اسرائیل آماده سازی نمی کند و صداقت و اعتبار سعودی بسیار بیشتر از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل است.
اظهارات الفیصل در واکنش به افشای دیدار محمد بن سلمان ولیعهد سعودی و نتانیاهو در خاک عربستان مطرح شده است.
الفیصل که با شبکه سی ان ان گفتگو می کرد، افزود فیصل بن فرحان وزیر خارجه سعودی آن را کاملا رد کرد و متاسفانه رسانه ها آنچه را از اسرائیل صادر می شود، دنبال می کنند نه آنچه را از سوی پادشاهی مطرح می شود.
این شاهزاده سعودی که ید طولانی در ارتباط با تروریستها دارد و حتی در گردهمایی گروهک تروریستی منافقین هم شرکت کرد، در تلاش برای منحرف کردن افکارعمومی از خیانتهای مستمر آل سعود به مسئله فلسطین و انکار دیدار بن سلمان و نتانیاهو گفت اعتبار پادشاهی بسیار بیشتر از فردی مثل نتانیاهو است که در جامعه خود فردی متهم است و در مسائل مختلف به مردم اسرائیل دروغ گفته، چگونه اظهارات یک فرد دروغگو را باور می کنند.
وی در پاسخ به این سئوال که آیا آماده سازی هایی برای عادی سازی روابط میان عربستان سعودی و اسرائیل در حال انجام است؟ مدعی شد که هیچ گونه مقدمه سازی وجود ندارد، موضع پادشاهی ثابت است و پادشاه در سخنان خود در مجلس مشورتی گفت که مسئله فلسطین، مسئله نخست پادشاهی است و پادشاهی به ابتکار صلح عربی پایبند است
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید