صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

رؤسای گروه مینسک در خصوص توافق قره باغ بیانیه مشترک صادر کردند

کد خبر 69175 1399-09-13 22:06
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رؤسای گروه مینسک خواستار پایبندی ارمنستان و جمهوری آذربایجان به تعهدات خود ذیل توافق نهم نوامبر درخصوص درگیری‌ها در منطقه قره‌باغ شدند.
رؤسای گروه مینسک در خصوص توافق قره باغ بیانیه مشترک صادر کردند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت خارجه فرانسه، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه، «استفان بیگن» معاون وزیر خارجه آمریکا و «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه در بیانیه‌ای مشترک از پایان درگیری‌ها در منطقه قره‌باغ قدردانی کردند.
این بیانیه ضمن تأکید بر اهمیت اقدامات مسکو برای تضمینِ عدم ازسرگیری مخاصمات در توافق با ارمنستان و جمهوری آذربایجان، خواستار همکاری طرفین برای خروج تمام نیروهای مزدور از منطقه شده است.
این سه کشور از طرفین درگیر در قره‌باغ خواستند به قوانین بین‌المللی حقوق بشری به‌خصوص در زمینه تبادل اسرا و بازگرداندن اجساد پایبند باشند و با نهادهای بین المللی جهت اجرای تعهدات و فراهم شدن کمک‌های انسانی همکاری کنند.
همچنین روسای گروه مینسک از مقامات ایروان و باکو خواستند که از آتش بس کنونی برای انجام گفت‌وگو جهت دستیابی به یک توافق صلح پایدار تحت نظارت این گروه، بهره گیرند و با میزبانی از رؤسای گروه مینسک و از طریق گفت‌وگو و طبق یک جدول زمان‌بندی مورد توافق دو طرف، به حل و فصل تمام مسائل موجود بپردازند.
در انتهای این بیانیه با تأکید بر عدم استفاده از زبان تهدید جهت فیصله دادن به اختلافات، رؤسای گروه مینسک خود را به دنبال کردن هدف برقراری صلح و ثبات و امنیت در منطقه قره باغ متعهد دانستند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید