صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / انرژی

تولید نفت ایران در سال ۱۴۲۰ به ۶.۵ میلیون بشکه می‌رسد

کد خبر 69157 1399-09-13 20:10
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
وزیر نفت گفت: سندهایی همچون سند توسعه صنعت پتروشیمی، سند سوخت حمل و نقل کشور، سند بهره‌گیری بهینه از پالایشگاه‌های موجود و سند تولید و پالایش نفت برای ریل‌گذاری تا سال ۱۴۲۰ آماده شده است.
تولید نفت ایران در سال ۱۴۲۰ به ۶.۵ میلیون بشکه می‌رسد


بیژن زنگنه در نخستین نشست کمیته کارشناسی مشترک حوزه انرژی که با حضور رئیس مرکز پژوهش های مجلس و جمعی از نمایندگان در محل مرکز پژوهش های مجلس برگزار شد اظهار کرد: سندهایی همچون سند توسعه صنعت پتروشیمی، سند سوخت حمل و نقل کشور، سند بهره گیری بهینه از پالایشگاه های موجود و سند تولید و پالایش نفت برای ریل گذاری تا سال ۱۴۲۰ آماده شده است.
 وی با استقبال از این نشست که به منظور بررسی مسائل و مشکلات حوزه نفت، گاز و تدوین راهبردهای این حوزه برگزار شد ابراز امیدواری کرد تا با تشکیل این کارگروه ها و برگزاری نشست های مشترک، ریل گذاری مطلوبی برای آینده صنعت نفت و پتروشیمی کشور انجام شود.
 زنگنه افزود: بهینه سازی در مصرف سوخت حمل و نقل جاده ای و گاز برای کشور ضروری است که باید با سرعت به سمت آن حرکت کنیم.
 وزیر نفت با اشاره به اینکه در صنعت نفت بودجه مطلوبی برای کمک به کسب وکارهای نوپا در نظر گرفته شده است، گفت: توسعه در صنعت نفت باید پایدار و ادامه دار باشد.
 مرکز پژوهش ها به دنبال تعامل با دستگاه های مختلف است
 علیرضا زاکانی _ رئیس مرکز پژوهش های مجلس _ در این نشست یکی از اهداف برگزاری آن را بررسی و ارائه راهکارهای مشخص در حوزه نفت و گاز دانست و گفت: مرکز پژوهش های مجلس در دوره جدید فعالیت خود به دنبال همکاری با وزارتخانه ها و دستگاه های مختلف است تا با رفع مسائل، افق روشنی به سمت آینده باز کنیم.
 وی با اشاره به محورهای هفت گانه ارائه شده در این نشست برای تشکیل کارگروه های مشخص به منظور رفع مسائل حوزه نفت و گاز کشور، یادآور شد: با تشکیل کارگروه های هفت گانه و زمان بندی مشخص، نشست ها در هفته های آینده با حضور نمایندگان عضو کمیسیون انرژی مجلس، نمایندگان مرکز پژوهش های مجلس و وزارت نفت تشکیل می شود تا سرانجام جمع بندی درباره مسائل حوزه نفت و گاز انجام شود.
 رئیس مرکز پژوهش های مجلس تصریح کرد: در این کارگروه های مشترک با لحاظ معایب و محاسن، برنامه مدونی در سه بخش کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت برای حوزه نفت و گاز تدوین می شود.
  بررسی نظام مدیریت دارایی های وزارت نفت
 مالک شریعتی _ سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس _ نیز در این نشست با اشاره به محوربندی هفت گانه مرکز پژوهش های مجلس درباره بررسی مسائل حوزه نفت و گاز، تصریح کرد: محورهای مرکز پژوهش های مجلس بیش از ۹۰ درصد با محورهای کمیسیون انرژی منطبق است و امیدواریم این اتفاق نظر با همکاری وزارت نفت دستاوردهای خوبی به همراه داشته باشد.
 وی افزود: در دو موضع کمک به طرح های زنجیره ارزش در حوزه انرژی و نفت و گاز و قانون حمایت از صنایع پایین دستی این حوزه گزارش کمیسیون انرژی مجلس نهایی شده است که به زودی به صحن مجلس می آید.
 سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: نظام مدیریت دارایی های وزارت نفت از دیگر مواردی است که در حال بررسی کمیسیون انرژی قرار دارد.
 در ادامه این نشست دیگر نمایندگان دیدگاه ها و پیشنهادهای خود را برای تشکیل کارگروه ها و برگزاری نشست های بررسی مسائل حوزه نفت و گاز ارائه دادند و بنا شد نشست ها مطابق برنامه ریزی ثانویه و بر اساس هر محور به صورت جداگانه و در سطح کارشناسی ادامه یابد.
 
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / انرژیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید