صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

انفجار کرونا در ترکیه/ آنکارا محدودیتهای شدیدتری اعمال می کند

کد خبر 69149 1399-09-13 19:45
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس جمهور ترکیه در واکنش به افزایش نرخ ابتلای روزانه به ویروس کرونا به بالای ۳۰ هزار نفر در این کشور گفت که «هیچ راهی به جز به حداقل رساندن تردد افراد وجود ندارد».
انفجار کرونا در ترکیه/ آنکارا محدودیتهای شدیدتری اعمال می کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به کرونا در سرتاسر ترکیه نظام سلامت این کشور را با بحرانی جدی روبرو ساخته است.
به رغم افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت بخش مراقبت از بیماران کرونایی و همچنین بخش مراقبتهای ویژه نسبت به فصل بهار، بیمارستانها همچنان با حداکثر ظرفیت به بیماران کرونایی خدمات رسانی می کنند.
به گفته یکی از پزشکان ترکیه حتی اتاقهای عمل جراحی نیز به بخش مراقبتهای ویژه تبدیل شده است و این وضعیت «بسیار وحشتناک است زیرا بیمارستانها فراتر از ظرفیت خود با مراجعه بیماران روبرو هستند».
وزیر بهداشت ترکیه هفته گذشته و برای نخستین بار از ماه ژوئیه تاکنون نرخ واقعی ابتلای روزانه به ویروس کرونا را اعلام کرد.
با آنکه شخصیتهای مخالف دولت و انجمن پزشکی ترکیه به همراه اتحادیه ملی پزشکان این کشور همچنان نرخ واقعی ابتلا را بالاتر از ارقام اعلام شده از سوی مقامات آنکارا می دانند، این ارقام رسمی موج دوم شیوع کرونا در ترکیه را در زمره وخیم ترین وضعیتهای شیوع کرونا در جهان قرار می دهد؛ موجی که به مراتب بدتر از موج نخست آن در فصل بهار است.
دولت ترکیه روز پنج شنبه در تازه ترین اعلام رسمی خود، شمار مبتلایان جدید را ۳۱،۹۲۳ نفر و شمار قربانیان این بیماری را ۱۹۳ نفر اعلام کرد.
تعداد کل قربانیان این بیماری ویروسی در کشور ترکیه به ۱۴،۱۲۹ نفر رسیده است. تنها سه کشور ایالات متحده، برزیل و هندوستان_ با جمعیتی به مراتب بیشتر از ترکیه ۸۰ میلیونی_ نرخ ابتلای روزانه بالاتری دارند.
در همین راستا، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه به صراحت گفت که «چاره ای به جز به حداقل رساندن تردد افراد برای کاهش تأثیر منفی این بیماری همه گیر وجود ندارد».
به همین دلیل، وی روز دوشنبه از اتخاذ تدابیر جدیدی برای متوقف ساختن گستره شیوع این بیماری همچون منع تردد شبانه در ایام هفته، ماندن اجباری در خانه در روزهای پایانی هفته، محدودسازی مراسم عروسی و عزا به ۳۰ نفر و ممنوعیت بر استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی برای افراد بالای ۶۵ سال و کمتر از ۲۰ سال.
اردوغان در توجیه این مقررات کرونایی جدید گفت که هدف از وضع این قوانین «جلوگیری از تبدیل شدن یک بحران سلامتی به یک بحران تمام عیار اقتصادی و اجتماعی است».

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید