صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / راه و مسکن

تحویل ۳۵۰۰ مسکن به خانواده‌های دارای دو معلول

کد خبر 69130 1399-09-13 18:05
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز از ساخت و تحویل ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی شهری برای خانوارهای دارای دو معلول تا خرداد سال آینده خبر داد.
تحویل ۳۵۰۰ مسکن به خانواده‌های دارای دو معلول


 فرهاد خاکی پور افزود: این ساختمان ها بر اساس تفاهم نامه منعقده بین وزارت راه و شهرسازی با بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان، سازمان بهزیستی و ستاد اجرایی فرمان امام در سال ۱۳۹۴ ساخته می شود.
مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز افزود: امسال به دلیل افزایش دستمزد و هزینه ها، میزان کمک های بلاعوض افزایش یافت و برای شهرها این رقم به حدود ۱۴۰ میلیون تومان رسید.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون پروژه ها به طور متوسط ۶۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارند افزود: حدود ۱۵۰۰ واحد از مجموع این واحدها ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و در مرحله تکمیل نازک کاری هستند که بزودی تحویل خانواده های دارای دو معلول خواهند شد.
خاکی پور افزود: ۲ هزار واحد باقی مانده مسکن معلولان نیز تا اردیبهشت یا خرداد ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد.
به گفته مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز، مقرر شده از تسهیلات ارزان قیمت بانک هایی که با بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی قرارداد دارند، برای متقاضیان فراهم شود ضمن اینکه در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر نیز می توان از تسهیلات قرض الحسنه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز استفاده شود.
خاکی پور در خصوص توزیع استانی این واحدها نیز گفت: سازمان بهزیستی و کمیته راهبری مستقر در هر استان، سهمیه های هر استان را تعیین می کند و این توزیع متناسب با توزیع جمعیتی و جمعیت استان هاست.
وی در خصوص سهمیه تهران در این طرح نیز گفت: در خصوص تهران، سهمیه اولیه استان بیش از ۷۰۰ واحد است که در حال رایزنی هستیم تا این میزان افزایش یابد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / راه و مسکنپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید