صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

ایوانکا ترامپ بازجویی شد

کد خبر 69127 1399-09-13 18:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دختر بزرگ رئیس جمهوریِ در حال کناره‌گیری آمریکا به عنوان بخشی از تحقیقات دادستان کل واشنگتن درباره ادعای سوء استفاده از بودجه‌های غیرانتفاعی برای مراسم تحلیف پدرش در سال ۲۰۱۶ میلادی، بازجویی شد.
ایوانکا ترامپ بازجویی شد


 دفتر "کارل ریسین"، دادستان کل واشنگتن در شکایت تنظیم شده در دادگاه افشا کرد که ایوانکا ترامپ، دختر بزرگ و مشاور ارشد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه توسط وکلای دفتر دادستان کل واشنگتن بازجویی شده است.    
ریسین در یکی از شکایت های مربوط به ژانویه ۲۰۲۰ مدعی شد که شرکت ها و هتل های دونالد ترامپ از بودجه های غیرانتفاعی سوء استفاده کرده تا خانواده ترامپ را بیش از پیش متمول سازند.
دفتر دادستان کل واشنگتن از پنجاه و هشتمین کمیته تحلیف ریاست جمهوری شکایت کرد و آن را به سوء استفاده از بیش از ۱ میلیون دلار بودجه جمع آوری شده توسط این سازمان غیرانتفاعی برای پرداخت هزینه های بسیار بالا به هتل ترامپ در واشنگتن برای مراسم تحلیف وی در سال ۲۰۱۷ متهم کرد.
این وکلا ماه گذشته نیز ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا و توماس باراک، رئیس این کمیته تحلیف و همچنین برخی دیگر از مقامات را برای پاسخ به برخی سوالات احضار کردند.
ریسین اوایل سال جاری میلادی گفته بود: قوانین کمیته های غیرانتفاعی را ملزم می سازند تا بودجه های خود را برای اهداف عمومی اعلام شده صرف کنند نه برای سود رساندن به افراد یا کمپانی های خصوصی.
این شکایت قصد دارد یک میلیون دلاری را که گفته می شود مستقیما به کسب وکار خانواده ترامپ تزریق شده، پس بگیرد.
ریسین همچنین این کمیته تحلیف را به سوءاستفاده از بودجه های غیرانتفاعی و هماهنگی با مدیریت هتل ترامپ در واشنگتن و اعضای خانواده ترامپ برای ترتیب دادن این رویدادها متهم می کند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید