صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

آغاز انتقال جنجالی مسلمانان روهینجا به جزیره‌ای در بنگلادش

کد خبر 69120 1399-09-13 17:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
بنگلادش روز پنج‌شنبه روند جنجالی انتقال بیش از هزار پناهنده روهینجایی به منطقه‌ای که به طور مداوم در معرض سیکلون‌ها، طوفان‌های شدید و سیل قرار دارد و سازمان ملل و گروه‌های حقوق بشری آن را خطرناک می‌دانند، آغاز کرد.
آغاز انتقال جنجالی مسلمانان روهینجا به جزیره‌ای در بنگلادش


 حدود ۹۲۲ روهینجایی اردوگاه های کاکس بازار را با اتوبوس هایی به مقصد بندر چیتاگونگ ترک کردند تا به کشتی های وابسته به نیروی دریایی در باسان چار در خلیج بنگال در روز جمعه منتقل شوند.
انور حسین رئیس پلیس گفت، ۲۰ اتوبوس در دو کاروان منطقه را ترک کردند که در کاروان اول ۴۲۳ تن در ۱۰ اتوبوس و در کاروان دوم ۴۹۹ تن در ۱۰ اتوبوس دیگر بودند. اتوبوس های دیگر هم طی ساعات آتی آماده حرکت هستند.
دفتر سازمان ملل در بنگلادس امروز اعلام کرد، در عملیات انتقال مشارکت ندارد و اطلاعاتش در این باره اندک است.
نیروی دریایی بنگلادش برای اسکان حداقل یکصد هزار پناهنده روهینجایی، پناهگاه هایی، همراه با یک گودال بزرگ برای محافظت از آنها در برابر سیل، در این جزیره ساخته است.
پیش از این، مقامات به خبرگزاری فرانسه گفته بودند که در مرحله اول انتقال پناهجویان، حدود ۲۵۰۰ پناهنده روهینجایی در جزیره مستقر می شوند.
حدود ۷۵۰ هزار پناهنده مسلمان روهینجا، اقلیت تحت آزار و شکنجه در میانمار، در سال ۲۰۱۷ به دلیل پاکسازی قومی در غرب این کشور به رهبری ارتش و شبه نظامیان بودایی از خانه های خود فرار کرده اند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید