صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

نیازمند هم افزایی همه دستگاه‌ها برای حل معضل آبگرفتگی اهواز هستیم

کد خبر 69115 1399-09-13 17:08
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برای مدیریت آب‌های سطحی در کلانشهر اهواز و پانزده شهر گرفتار آبگرفتگی، نیازمند هم افزایی همه دستگاه‌های عمومی و دولتی هستیم.
نیازمند هم افزایی همه دستگاه‌ها برای حل معضل آبگرفتگی اهواز هستیم

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه اضطراری محسن رضایی، علی شمخانی، محمد مخبر و محمد فروزنده امروز(پنج شنبه) با موضوع «بررسی و ایجاد هماهنگی بیشتر در رفع مشکلات خوزستان و آب‌گرفتگی برخی استان‌های جنوب و غرب کشور» در دفتر دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.
در این جلسه درباره مشکلات اصلی استان خوزستان از جمله دو مساله «آب و فاضلاب» و «اشتغال» بررسی‌های لازم به عمل آمد و تصمیماتی برای کمک به دستگاه‌های اجرایی استان گرفته شد.
همچنین مقرر شد جلساتی با دولت و مجلس برگزار شود و پیرو پیگیری‌های قبلی، سرعت عمل بیشتری در حل مسائل زیرساختی استان صورت گیرد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، همچنین عصر روز چهارشنبه و صبح پنجشنبه در تماس‌های تلفنی جداگانه با غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، آیت الله موسوی فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان، آیت الله موسوی جزایری زعیم حوزه‌های علمیه استان و موسی شاعری شهردار کلانشهر اهواز، ضمن دریافت گزارش وضعیت آبگرفتگی برخی از شهرهای استان خوزستان، خواستار هم افزایی امکانات موجود برای رفع این معضل و خدمت رسانی سریع و مناسب به مردم شد.
محسن رضایی پس از این جلسه، گفت: برای مدیریت آب‌های سطحی در کلانشهر اهواز و پانزده شهر گرفتار آبگرفتگی که به یک مشکل پرتکرار تبدیل شده، نیازمند هم افزایی همه دستگاه‌های عمومی و دولتی و حل معضل در سطح ملی هستیم.
وی با بیان اینکه زیرساخت‌های خوزستان در مدیریت آب‌های سطحی پاسخگوی مشکلات نیست و امروز انباشت مشکلات نمود پیدا کرده و مردم را به دردسر انداخته است، اظهار داشت: شایسته است دستگاه‌های عمومی و دولتی و همه نخبگان خوزستان اعم از مسئول و غیرمسئول، به جای متهم کردن یکدیگر و فرار از مسئولیت، همه با هم متحد شویم و این معضل را در سطح ملی حل کنیم.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: شیب طبیعی زمین در بخش عمده اراضی شهری اهواز و برخی شهرهای دیگر خوزستان که رودخانه از آنها عبور می‌کند، به طرف رودخانه بوده و برخی کارشناسان معتقدند رودخانه نقش زهکش را به خوبی ایفا می کرده ولی با ساخت و سازهای تجاری و مسکونی و احداث جاده در کنار رودخانه، عملاً زهکش های زیرزمینی از کار افتاده‌اند و زیرساخت‌های شهری مثل ایستگاه‌های پمپاژ فاضلاب و آب‌های سطحی و نیز مدیریت پسماند و مشارکت اجتماعی در مدیریت آب‌های سطحی و پسماند، متناسب با این توسعه شهری تقویت نشده‌اند که موجب آبگرفتگی معابر شهری می‌شود؛ مخصوصاً در مواقعی که بارندگی شدید یا بیشتر از حد معمول باشد. حل این معضل نیازمند هم افزایی همه دستگاه‌ها و نخبگان خوزستانی به منظور افزایش سرمایه گذاری در زیرساخت‌ها، ارتقای مدیریت اجرایی و افزایش مشارکت واقعی مردم است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید