صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

پل احداثی سیل ۹۸ به ۹۹ نرسید! ریزش پروژه‌ای بعد از افتتاح در خرم‌آباد

کد خبر 69110 1399-09-13 16:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
پل آیت‌الله کمالوند خرم‌آباد با گذشت یک ماه از افتتاح در پی بارش‌های اخیر ریزش پیدا کرده است، پروژه‌ای که در سیل ۹۸ تخریب شد و حالا هنوز رنگِ سیل به خود ندیده، دچار مشکل شده است.
پل احداثی سیل ۹۸ به ۹۹ نرسید! ریزش پروژه‌ای بعد از افتتاح در خرم‌آباد


جعفر طولابی فرماندار مرکز لرستان با تأیید مشکل ایجادشده برای پل آیت الله کمالوند اظهار داشت: خبر این موضوع را ما هم گرفتیم، کارشناسان را به محل فرستادیم تا موضوع را بررسی کنند.
فرماندار مرکز لرستان با بیان اینکه البته پل تخریب نشده، مقداری ظاهراً تَرک برداشته است، عنوان کرد: پلیس به ما اطلاع داده که قسمتی از پل تَرک برداشته، کارشناسان را به محل فرستاده ایم که بررسی کنند و اگر خسارت اساسی باشد باید تردد در آن قطع شود، اگر خسارت جزئی و قابل ترمیم باشد شهرداری باید نواقص را به طور حتم برطرف کند.
فرماندار مرکز لرستان، بیان داشت: باید کارشناسان بررسی کنند که علت چه بوده و آیا مصالحی که به کار گرفته شده مشکل داشته است؟ پیمانکار آن سهل انگاری کرده و یا نظارت بر آن صورت نگرفته؟ که این ها همه نیازمند کار کارشناسی است.
طولابی، تصریح کرد: کارشناسان باید نتیجه را به ما بدهند و حتماً اگر جایی هم قصوری از ناحیه پیمانکار، دستگاه اجرایی و یا نظارتی صورت گرفته باشد پیگیری خواهد شد.
وی، گفت: طوری که پلیس به ما اطلاع داده نگفته اند که پل ریزش پیداکرده، گفتند که تَرک برداشته است، کارشناسان بررسی کنند و باید ببینیم نتایج به چه صورت است.
بنابراین گزارش، در جریان وقوع سیلاب فروردین ماه سال ۹۸، زیرساخت ها، پل ها، آسفالت و… سطح شهر خرم آباد خسارت های فراوانی دیدند و بعد از حدود دو سال از وقوع این سیلاب، پل کمالوند به عنوان یکی از پل های تخریب شده در شهر خرم آباد افتتاح شد.
اما هنوز یک ماه از برقراری تردد بر روی این پل نگذشته که انتشار تصاویری از ریزش آن، افکار عمومی را درگیر کرده است. ریزش این پل در زمانی رخ می دهد که هنوز لرستان با بارندگی جدی که منجر به سیلاب شود، مواجه نشده است.
این در حالی است که پیش ازاین نیز گودرز امیری معاون عمرانی استاندار لرستان از برخی نواقص در روند تکمیل این پل خبر داده بود.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » طلا | پلیس |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تعریق های شبانه می تواند نشانه اولیه سرطان کلیه باشد
افزایش سن، چاقی، سیگار کشیدن و فشار خون بالا خطر ابتلا به سرطان کلیه را افزایش می دهد. رنج ناشی از تعریق شبانه می تواند نشانه ای از خطر ابتلا به این بیماری مهلک باشد.

در مقابل پرخاشگری نوجوانان سکوت کنید رابطه صمیمانه به معنای درد دل کردن با نوجوان نیست
یک روانشناس گفت:در لحظه عصبانیت نوجوان به دلیل اینکه غیر قابل کنترل و ممکن است حرفی بزند یا رفتاری داشته باشد که حرمت میان او و والدین شکسته شود؛ بهتر است والدین موقعیت را ترک کرده، سکوت کنند و به هیچ عنوان عصبانی نشوند.

آخرین اخبار از ثبت جهانی بازار اراک پل خیبر همچنان بلاتکلیف
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی از تشکیل پرونده ثبت جهان ی مجموعه بازار تاریخی اراک خبر داد.

علت ضعف بیشتر مردان در برابر کرونا در مقایسه با زنان
یک متخصص بیماریهای عفونی با اشاره به موارد ابتلا و مرگ و میر بالای مردان بر اثر کرونا، عوامل مختلفی را در این امر دخیل دانست.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید