صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

رایزنی اوپک پلاس برای توافق درباره کاهش تولید نفت ادامه دارد

کد خبر 69100 1399-09-13 16:14
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
برخی منابع اعلام کردند که رایزنی کشورهای عضو اوپک پلاس برای رسیدن به اجماع بر سر رقم کاهش تولید نفت در سال ۲۰۲۱ میلادی ادامه دارد.
رایزنی اوپک پلاس برای توافق درباره کاهش تولید نفت ادامه دارد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نفت، برخی منابع اوپک پلاس اعلام کردند که سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و روسیه پس از اختلاف‌نظرهای روزهای ابتدایی هفته جاری در تصمیم‌گیری درباره چگونگی مقابله با ضعف تقاضای نفت در پی موج دوم همه‌گیری ویروس کرونا، در حال نزدیک شدن به توافقی درباره برنامه عرضه نفت ائتلاف اوپک پلاس در سال ۲۰۲۱ هستند.
منابع اوپک پلاس گفته بودند که روسیه، عراق، نیجریه و امارات متحده عربی ابراز علاقه کرده‌اند تا در سال ۲۰۲۱ نفت بیشتری به بازار عرضه کنند.
یکی از نمایندگان اوپک گفت: شرایط به سمت سازش پیش می‌رود.
مؤسسه انرژی اسپکتز در یادداشتی در این باره نوشت: تا حدی شاهد پیشرفت رایزنی‌های امروز اعضای اوپک پلاس هستیم و وزرا در حال نزدیک شدن به توافقی هستند که بن بست کنونی را رفع کند.
برخی منابع اظهار کرده‌اند که گزینه‌های کنونی شامل تمدید کاهش تولید کنونی، تسهیل کاهش تدریجی تولید به مقدار روزانه ۵۰۰ هزار تا یک میلیون بشکه در هر ماه و از ماه ژانویه، فوریه یا مارس هستند.
دوازدهمین نشست اعضای ائتلاف اوپک پلاس که قرار بود ۱۱ آذرماه برگزار شود به‌دلیل نیاز به رایزنی و مذاکرات بیشتر به روز پنجشنبه (۱۳ آذرماه) موکول شد.
در این نشست اوپک و متحدانش درباره سیاست‌های تولید نفت خود در سال ۲۰۲۱ میلادی گفت‌وگو خواهند کرد.
دلیل به تعویق افتادن این نشست این است که بازیگران اصلی این ائتلاف هنوز درباره مقدار تولید نفتی که باید هم‌زمان با ضعف تقاضای ناشی از شیوع ویروس کرونا محدود کنند، اختلاف‌نظر دارند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایرانپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید