صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

۷۵ هزار واحد مسکونی به افراد دارای معلولیت واگذار شد

کد خبر 69099 1399-09-13 16:13
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:از ۱۰۴ هزار واحد مسکونی واگذار شده به افراد دارای معلولیت، ۷۵هزار واحد آن در این دولت واگذار شده است.
۷۵ هزار واحد مسکونی به افراد دارای معلولیت واگذار شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در صفح‬ه شخصی خود در فضای مجازی نوشت‌: خانه دار شدن افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی اولویتی بسیار مهم در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است؛ در روز جهانی معلولان خوشحالم اعلام کنم که از ۱۰۴ هزار واحد مسکونی واگذار شده به افراد دارای معلولیت، ۷۵ هزار واحد آن در دولت تدبیر و امید واگذار شده است.
ضرورت تحقق عدالت و برابری فرصت‌ها برای افراد دارای معلولیت‌
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در پیامی به مناسبت سیزدهم آذرماه، روز جهانی افراد دارای معلولیت، اظهار داشت: در قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت بر ضرورت تحقق عدالت و برابری فرصت‌ها برای این عزیزان تاکید و دولت مکلف شده تا همه تلاش خود را در راستای فراگیر سازی خدمات آموزشی، شغلی، بهداشتی و رفاهی برای آنان به کار گیرد.
شریعتمداری در پیام خود آورده است: زمانی که نگاه‌ها با اندیشه‌های بلند پیوند یافته و اراده‌ها بر مبنای ایمان شکل می‌گیرند، انسان‌ها به آن حد از خودباوری دست پیدا می‌کنند که حتی معلولیت جسمی نیز نمی‌تواند آنها را از حرکت در مسیر پویایی و شکوفایی باز دارد. این افراد موانع را در می‌نوردند تا بلندای همت انسان را جلوه گر سازند؛ حقیقتی که در گرامیداشت روز جهانی معلولان، بار دیگر در مدار توجه ما قرار گرفته است.
وی با گرامیداشت سوم دسامبر مصادف با سیزدهم آذر ماه، روز جهانی افراد دارای معلولیت و روز تجلی اراده‌های بزرگ، تاکید می‌کند: این مناسبت یادآور تعهدی است که بر گردن نهاده‌ایم تا همسو با حرکت‌های جهانی در مسیر اجرای بی کم و کاست قوانین مرتبط با افراد دارای معلولیت تلاش نمائیم؛ در قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت بر ضرورت تحقق عدالت و برابری فرصت‌ها برای این عزیزان تاکید و دولت مکلف شده تا تمامی تلاش خود را در راستای فراگیر سازی خدمات آموزشی، شغلی، بهداشتی و رفاهی برای آنان به کار گیرد.
در بخش دیگری از این پیام آمده است: در شعار امسال روز جهانی افراد دارای معلولیت نیز بر این واقعیت تأکید شده که دنیای پس از شیوع بیماری کرونا، دنیایی با ثبات، دسترس پذیر و اطمینان بخش است، بدیهی است تحقق این شعار منوط به آن است که همه ما به عنوان یک شهروند، مدیر اجرایی یا قانونگذار، به مسئولیت اجتماعی خود در قبال افراد دارای معلولیت عمل کنیم و هر کدام در حد بضاعت خویش برای بهبود کیفیت زندگی و مشارکت اجتماعی افراد دارای معلولیت تلاش نمائیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان پیام خود آورده است: امروز جامعه ما به واسطه تحریم‌های ظالمانه دشمنان و شیوع بیماری کووید _۱۹، دستخوش مشکلات بسیاری شده که همین امر خدمت رسانی به گروه‌های دارای معلولیت را دشوار ساخته است اما عبور پرافتخار از چالش‌های پیش‌رو با شکیبایی و وحدت ملی، ارتباط منسجم میان دستگاه‌ها و تلاش مضاعف امکان پذیر خواهد بود. نتیجه آن نیز ساختن جامعه‌ای متعالی و دسترس پذیر است که افراد صرف نظر از محدودیت‌های جسمانی دوشادوش یکدیگر برای پیشبرد اهداف آن تلاش می‌کنند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایرانپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید