صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه

مدیران سازمان بورس با عدم ارایه لیست متخلفان به مراجع قضایی مانع پیگیری‌های مجلس شده‌اند

کد خبر 69097 1399-09-13 16:09
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
مدیران سازمان بورس و اوراق بهادار با اهمال و ترک فعل بعد از ۴ ماه هنوز لیست متخلفان و مسببان سقوط شاخص بازار سرمایه را به مراجع قضائی ارائه نکرده اند و مانع پیگیری های مجلس و مراجع قضائی شده اند.
مدیران سازمان بورس با عدم ارایه لیست متخلفان به مراجع قضایی مانع پیگیری‌های مجلس شده‌اند


سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه ای خطاب به رئیس قوه قضاییه نوشت: مدیران سازمان بورس و اوراق بهادار با اهمال و ترک فعل در وظائف نظارتی خود طبق ماده ۵۲ قانون بورس اوراق بهادار بعد از 4 ماه هنوز لیست متخلفان و مسببان سقوط شاخص بازار سرمایه را به مراجع قضائی ارائه نکرده اند و مانع پیگیری های مجلس و مراجع قضائی شده اند.
متن نامه نایب رئیس مجلس به شرح زیر است:
حضرت آیت الله رئیسی دامت برکاته العالی
ریاست محترم قوه قضایه
سلام علیکم
احترام، مستحضرید بازار سرمایه که اخیرا با استقبال مردم مواجه گردید، فرصت ارزشمندی جهت تامین منابع و شکوفایی اقتصاد کشور است، اما متاسفانه رانت خواران و وابستگان اقتصاد دولتی، با چنبره خود به اقتصاد کشور و برخی شرکت های خصولتی با دعوت مردم توسط رئیس جمهور محترم، موجب رشد حبابی سهام مرتبط این شرکت ها شدند و نهایتا بازار سرمایه را به قتلگاه سرمایه های مردم تبدیل کرده اند.
ضمن تشکر از اینکه به درخواست اینجانب دادستان محترم تهران را مامور به بررسی موضوع نموده اید. متاسفانه مدیران سازمان بورس و اوراق بهادار با اهمال و ترک فعل در وظائف نظارتی خود طبق ماده ۵۲ قانون بورس اوراق بهادار بعد از 4 ماه هنوز لیست متخلفین و مسببین سقوط شاخص بازار سرمایه را به مراجع قضائی ارائه نکرده اند و مانع پیگیری های مجلس و مراجع قضائی شده اند.
البته سازمان بورس که مسئول نظارت بر بازار سرمایه می باشد، در مورد چرائی رشد سهام بی ارزش برخی شرکت های خصولتی و ضرر و زیان هنگفت مردم حتی بسک گزارش و باخبر در مورد اسامی متخلفین به مراجع قضائی نداده اند، لازم است اعضای شورای عالی بورس، مدیران سازمان بورس و وزرای اقتصادی دولت نسبت به نقش خود پیرامون صعود کنترل نشده بازار و سقوط ناگهانی آن و به یغما رفتن سرمایه مردم و ترک با سوء فعل هایی که داشته اند مورد مواخذه قرار گیرند.
از آنجایی که سازمان بورس به وظیفه خود عمل نکرده است، اینجانب به نمایندگی از مردم، لیست متهمین در موضوع بازارگردانی و شرکت هائی که با عملکرد سوء خود باعث سقوط شاخص بازار سرمایه شده اند را جهت رسیدگی و برخورد لازم به پیوست تقدیم میکنم.
امید است با دستور صریح و سریع حضرتعالی دادستان محترم تهران به عنوان مدعی العموم اقدام لازم و قاطع را انجام دهند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه