صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

بازدید رئیس کمیته امداد از واحدهای مسکونی در حال ساخت

کد خبر 69091 1399-09-13 15:59
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس کمیته امداد، از ۳۵۲ واحد مسکونی در حال ساخت برای خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد بازدید کرد.
بازدید رئیس کمیته امداد از واحدهای مسکونی در حال ساخت

به گزارش خبرگزاری مهر، در مراسمی با حضور سید مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد، امام جمعه، فرماندار و تنی چند از مسئولان محلی شهرستان پیشوا، از ۳۵۲ واحد مسکونی در حال ساخت برای مددجویان استان تهران بازدید و رونمایی به عمل آمد. رئیس کمیته امداد در این مراسم با بیان اینکه مهمترین ماموریت این نهاد توانمندسازی مددجویان است، گفت: به جز سالمندان و بیماران صعب‌العلاج که از خدمات دائمی کمیته امداد برخوردار هستند، دیگر اقشار تحت حمایت با رعایت کرامت و حرمت باید به توانمندی رسیده و خودکفا شوند.
وی تامین مسکن را رکن دوم توانمندسازی مددجویان دانست و افزود: داشتن درآمد با ثبات بدون برخورداری از مسکن مناسب به توانمندی منجر نخواهد شد؛ بنابراین کمیته امداد مصمم است برای همه خانواده‌های تحت حمایت، شرایط بهره‎‌مندی از مسکن استاندارد را فراهم کند.
بختیاری با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۲۱۹ هزار خانوار تحت حمایت امداد فاقد مسکن هستند، خاطرنشان کرد: بخش زیادی از درآمد این خانواده‌ها صرف تامین اجاره مسکن می‌شود و همه باید تلاش کنیم این عزیزان را صاحب خانه کنیم.
رئیس کمیته امداد به تفاهم‌نامه این نهاد با وزارت راه و شهرسازی برای واگذاری ۵۰ هزار مسکن مهر به مددجویان امداد اشاره کرد و ادامه داد: براساس این تفاهم‌نامه، کمیته امداد مسکن مهر نیمه‌تمام را از وزارت راه و شهرسازی تحویل گرفته و پس از تکمیل به خانواده‌های تحت حمایت واگذار می‌کند.
وی اضافه کرد: در همین راستا عملیات تکمیل ۳۵۲ واحد مسکن مهر در استان تهران از امروز آغاز شده و در هر شهرستان کشور که مسکن مهر بدون متقاضی وجود داشته باشد، کمیته امداد آمادگی دارد آنها را تکمیل و به مددجویان اختصاص دهد.
بختیاری با بیان اینکه میزان پیشرفت واحدهای مسکن مهر تحویلی در استان تهران حدود ۷۰ درصد است، اظهار کرد: امیدواریم تا سالروز تاسیس کمیته امداد با فرمان امام راحل (ره) در ۱۴ اسفندماه به مددجویان واگذار شود.
رئیس کمیته امداد با بیان اینکه در سال ۹۹ تحویل ۴۳ هزار واحد مسکن به نیازمندان و خانواده‌های تحت حمایت برنامه‌ریزی شده است، گفت: بر همین اساس تاکنون ۲۰ هزار مسکن به خانواده‌های محروم تحویل شده و امیدواریم تا پایان سال نیز ۲۳ هزار واحد دیگر تکمیل و به مددجویان ارائه شود.

کلمات کلیدی » مسکن | تهران | وزارت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران آرای خود را به صندوق انداخت
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و نماینده ولی فقیه در بنیاد آرای خود را به صندوق انداختند.

انتخابات یکی از تأثیرگذارترین پدیده‌های اجتماعی است
 وزیر آموزش و پرورش خبر داد امسال با جمعیت بالای یک میلیون و سیصد هزار نفر از رای اولی‌ها رو به رو هستیم و گفت: انتخابات یکی از تأثیرگذارترین پدیده‌های اجتماعی است.

صندوق سیار ویژه بیماران کرونایی بیمارستان‌ها وضعیت رعایت پروتکل‌ها در شُعب اخذ رای
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شعب اخذ رای، از اختصاص صندوق رای سیار جهت مشارکت و رای دادن بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌ها خبر داد.

افزایش ۱.۵ درجه‌ای دمای زمین تا سال ۲۰۵۰
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست از خبر داد که با این افزایش دما و خشکی هوا، نحوه بارش‌ها تغییر خواهدکرد و به جای برف در زمستان‌ها شاهد بارش باران خواهیم بود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید