صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

محققان ژاپنی: آنتی بادی کرونا احتمالا تا ۶ ماه در بدن باقی می‌ماند

کد خبر 69084 1399-09-13 15:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
گزارش تلویزیون ژاپن حاکی است محققان این کشور دریافته اند که در بدن افرادی که به کووید-۱۹ مبتلا می‌شوند دستکم تا ۶ ماه پس از ابتلا آنتی بادی وجود دارد.
محققان ژاپنی: آنتی بادی کرونا احتمالا تا ۶ ماه در بدن باقی می‌ماند


"ان. اچ. کی" روز پنجشنبه گزارش کرد: دانشگاه شهر یوکوهاما و موسسات دیگر ۳۷۶ فرد ۲۰ تا ۷۹ ساله که بین ماه های فوریه تا مه /بهمن ۱۳۹۸ تا اردیبهشت ۱۳۹۹/ به ویروس کرونا مبتلا شده بودند را مورد مطالعه قرار داده و نمونه های خونی که ۶ ماه پس از ابتلا از این افراد گرفته شده بود را تحلیل کردند.
این محققان دریافتند که در دستگاه ایمنی ۹۷ درصد افرادی که علائمی نداشته و یا دارای علائم خفیف بودند و ۱۰۰ درصد افرادی که علائم متوسط یا شدید داشتند آنتی بادی خنثی کننده وجود دارد.
آنتی بادی نوعی پروتئین است که پس از ابتلاء فرد به بیماری در بدن تولید می شود. باور این است که آنتی بادی فعالیت ویروس را تضعیف کرده و از مبتلا شدن دوباره جلوگیری می کند.
محققان می گویند، احتمالا در بدن افرادی که هنگام ابتلا علائم شدیدتری دارند آنتی بادی قوی تری تولید می شود.
این تحقیق گسترده نشان می دهد، افرادی که در بدنشان آنتی بادی تولید شده دستکم تا ۶ ماه، کمتر احتمال دارد به ویروس کرونا مبتلا شوند.
محققان می گویند، این یافته ها برای سازندگان واکسن کرونا خبر خوبی خواهد بود آنها همچنین می گویند که ۶ ماه دیگر یک تحقیق تکمیلی در این مورد انجام خواهند داد.
کرونا تا کنون در ژاپن ۱۵۱ هزار و ۷۴۲ تن را مبتلا کرده و دو هزار و ۱۹۳ تن را هم به کام مرگ فرستاده است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید