صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

پوتین: اختلافات در بلاروس را با گفتگو حل کنید

کد خبر 69056 1399-09-13 14:10
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس جمهور روسیه در نشست سازمان پیمان امنیت جمعی خطاب به مخالفان دولت مینسک گفت: اختلافات در بلاروس را با گفتگو حل و فصل کنید.
پوتین: اختلافات در بلاروس را با گفتگو حل کنید

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رویترز، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه از مخالفان دولت بلاروس خواست تا اختلافاتشان را با گفتگو حل و فصل کنند.
بر اساس اعلام این خبرگزاری، رئیس جمهور روسیه در نشست سازمان پیمان امنیت جمعی (CSTO) در این باره اضافه کرد: واقعاً امیدوارم مردم بلاروس بلوغ سیاسی کافی برای شروع گفتگوی سیاسی بدون تنش و به دور از تحرکات تند را با تمام نیروهای سیاسی آغاز کرده و همه مسائل داخلی را خود و بدون فشار خارجی و مداخله از بیرون کشورشان حل کنند.
مسکو پیشتر نیز درخصوص سطح بی‌سابقه مداخلات خارجی در بلاروس هشدار داده بود.
این در حالیست که در پی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در بلاروس، هزاران نفر از مخالفان «الکساندر لوکاشنکو» رییس جمهور این کشور در هفته‌های اخیر با برگزاری تظاهرات در مینسک و دیگر شهرهای بلاروس به نتیجه این انتخابات اعتراض کرده‌اند.
مخالفان دولت مدعی‌اند که انتخابات سالم و شفافی برگزار نشده است؛ در این میان برخی از کشورهای غربی نیز با توسل به بهانه تکراری نقض حقوق بشر در تلاشند تا به صورت گسترده‌ای دراین کشور دخالت کنند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید