صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

روابط ایران و ترکیه می‌تواند بیش از گذشته توسعه یابد

کد خبر 69030 1399-09-13 13:09
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس دفتر رئیس جمهور در تماس تلفنی وزیر دارایی و خزانه داریی ترکیه بر توسعه بیش از پیش روابط در زمینه همکاری‌های اقتصادی و تجاری تاکید کرد.
روابط ایران و ترکیه می‌تواند بیش از گذشته توسعه یابد

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در تماس تلفنی با لطفی الوان وزیر جدید دارایی و خزانه داریی ترکیه، ضمن تبریک این انتصاب به وی، ابراز امیدواری کرد که در دوره فعالیت ایشان، همکاری‌های تهران و آن کار تداوم داشته و دو کشور همکاری‌های خود را در زمینه‌های مختلف توسعه و گسترش دهند.
وی با تاکید بر ضرورت توسعه و تقویت روابط اقتصادی و همکاری‌های تجاری و تبادل کالا بین دو کشور، گفت: با استفاده از شرایط جدید بین المللی و رفع موانع برای همکاری‌های اقتصادی و تجاری بین کشورها، روابط دو کشور می‌تواند بیش از پیش توسعه و تعمیق یابد و با توجه به اینکه بخش خصوصی ایران و ترکیه نقش موثری در گسترش روابط تجاری و اقتصادی داشته‌اند، لازم است از سرمایه گذاری‌های بخش خصوصی دو کشور هر چه بیشتر حمایت شود.
رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین با اشاره به اهمیت نقش و جایگاه کمیسیون‌های مشترک اقتصادی دو کشور در بهبود روابط اقتصادی، گفت: با تلاش کمیسیون مشترک اقتصادی، روابط ایران و ترکیه می‌تواند و باید به الگویی از روابط دو کشور همسایه و دوست در منطقه تبدیل شود.
وزیر جدید دارایی و خزانه داری ترکیه نیز در این تماس تلفنی، ایران را کشور دوست و برادر ترکیه دانست و روابط دو کشور را بسیار خوب و رو به توسعه دانست.
«لطفی الوان» با بیان اینکه در مسئولیت جدید همه تلاش خود را برای توسعه و تعمیق روابط اقتصادی و تجاری ترکیه و ایران انجام خواهد داد، با تغییر شرایط بین المللی، زمینه توسعه و تعمیق همکاری‌های تجاری و اقتصادی فراهم شده است.
وزیر جدید دارایی و خزانه داریی ترکیه ابراز امیدواری کرد با بهبود شرایط کشورها از نظر شیوع ویروس کرونا، روابط تجاری و کالایی دو کشور در طریق مرزهای زمینی و هوایی به سرعت به وضعیت قبل بازگردد و دو کشور بتوانند از همه ظرفیت‌های موجود همکاری استفاده کنند.

کلمات کلیدی » کرونا | ایران | مرز | ترکیه | تهران | ویروس | وزیر |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


کُندی‌های آغاز رای‌گیری برطرف شده است
دادستان تهران گفت: هنگام آغاز رأی گیری یک مقدار کُندی سیستم‌ها گزارش شده بود که آن نیز برطرف شده است.

راه حل مشکلات، قهر کردن با صندوق رأی نیست
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مردم گلایه های مختلفی دارند و مشکلاتی در کشور وجود داشته و دارد اما راه حل مشکلات و رفع گلایه‌ها قهر کردن با صندوق های رأی نیست.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید