صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

اوباما، بوش و کلینتون داوطلبانه واکسن کرونا را می‌زنند

کد خبر 69021 1399-09-13 12:32
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
زمانی که اداره غذا و دارو آمریکا اجازه دهد سه تن از روسای جمهوری سابق آمریکا داوطلبانه واکسن کووید- ۱۹ را در مقابل دوربین‌ها خواهند زند تا اعتماد عمومی را نسبت به امن بودن این واکسن جلب کنند.
اوباما، بوش و کلینتون داوطلبانه واکسن کرونا را می‌زنند


همزمان با اینکه مقامات بهداشت عمومی آمریکا تلاش می کنند تا مردم را به زدن واکسن کرونا ترغیب کنند، باراک اوباما، جورج بوش و بیل کلینتون، سه تن از روسای جمهور سابق آمریکا امیدوارند این کمپین آگاهی رسانی برای جلب اعتماد عمومی نسبت به امنیت و تاثیرگذاری این واکسن بتواند پیام موثری به همراه داشته باشد.
"فردی فورد"، رئیس دفتر بوش به شبکه سی ان ان گفت: جورج بوش با دکتر آنتونی فائوچی، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا و کارشناس ارشد بیماری های عفونی در این کشور و همچنین دکتر دبورا بیرکس، عضو گروه ویژه مقابله با کرونا کاخ سفید تماس گرفته تا ببیند چطور می تواند به حمایت از این واکسن کمک کند.
وی افزود: چند هفته پیش جورج بوش از من خواست تا به دکتر فائوچی و دکتر بیرکس اطلاع دهم که او می خواهد در زمان مناسب هر طور شده به ترغیب حامیانش برای زدن واکسن کرونا کمک کند. ابتدا باید واکسن کووید_ ۱۹ امن تلقی شود و به افراد دارای اولویت تزریق شود. سپس جورج بوش برای تزریق این واکسن در نوبت قرار خواهد گرفت و این کار را در مقابل دوربین ها انجام خواهد داد.   
آنجل اورنا، سخنگوی بیل کلینتون روز چهارشنبه به شبکه سی ان ان گفت: بیل کلینتون نیز تمایل دارد به منظور حمایت از واکسن کووید_ ۱۹ این واکسن را در ملأ عام تزریق کند.
وی افزود: بیل کلینتون قطعا به محض در دسترس قرار گرفتن واکسن کرونا برای او بر مبنای اولویت های تعیین شده توسط مقامات بهداشت عمومی آن را تزریق خواهد کرد. اگر تزریق واکسن کرونا به او در ملأ عام به ترغیب مردم آمریکا برای زدن این واکسن کمکی می کند، او مشتاق است که این کار را انجام دهد.
باراک اوباما نیز در مصاحبه ای با رادیو " SiriusXM" که قرار است امروز (پنج شنبه) پخش شود، گفت: اگر دکتر فائوچی بگوید واکسن کووید_۱۹ امن است، من او را باور می کنم. افرادی همچون آنتونی فائوچی که به خوبی او را می شناسم و با او کار کرده ام، افرادی کاملا قابل اعتماد هستند. بنابراین اگر آنتونی فائوچی به من بگوید که این واکسن امن است و من می توانم این واکسن را تزریق کنم و این واکسن شما را از ابتلا به کووید_ ۱۹ مصون می سازد، بدون شک آن را تزریق خواهم کرد.
وی افزود: به شما قول می دهم وقتی مشخص شود این واکسن کمترین خطری برای مردم ندارد، من آن را تزریق خواهم کرد. من این کار را در مقابل دوربین شبکه های تلویزیونی انجام می دهم یا خودم از آن فیلم می گیرم تا مردم متوجه شوند که من به علم اعتماد دارم و به چیزی که اعتماد ندارم ابتلا به کووید_ ۱۹ است.  
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »از پرونده ها بخوانید
» کلاهبرداری با تزریق آب مقطر به جای واکسن کرونا
» واردات واکسن کرونا از سوی هر نهاد یا شخصی باید تحت اشراف و نظارت وزارت بهداشت باشد
مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید