صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

الجزیره: قطر و عربستان به توافق مقدماتی برای پایان دادن اختلافات نزدیک شدند

کد خبر 69020 1399-09-13 12:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
با شدت گرفتن گمانه‌زنی‌ها درباره تحرکات آمریکا برای آشتی دادن دوحه و ریاض، حالا امروز پنجشنبه شبکه الجزیره از نزدیک شدن قطر و عربستان به یک توافق مقدماتی خبر داد.
الجزیره: قطر و عربستان به توافق مقدماتی برای پایان دادن اختلافات نزدیک شدند


«الجزیره» امروز پنجشنبه به نقل از منابع مطلع گزارش داد: «قطر و عربستان سعودی برای پایان دادن به اختلافاتی که برای بیش از سه سال همسایگان خلیج (فارس) را علیه هم شورانده است، به حصول به یک توافق مقدماتی نزدیک شدند».
بنا بر گزارش این شبکه قطری، نزدیک شدن دوحه و ریاض به یک توافق مقدماتی برای پایان دادن به اختلافات با سفر اخیر جرد کوشنر داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به منطقه همزمان شده است؛ سفری که به گزارش الجزیره، «آخرین تلاش» دولت ترامپ برای پایان دادن به بحران در بین اعضای شورای همکاری خلیج فارس پیش از پایان دور اول ریاست جمهوری ترامپ است.
الجزیره افزود: «تور کوشنر (به منطقه) شامل انجام دیدارهای او با محمد بن سلمان ولی عهد عربستان سعودی در ریاض و ملاقات با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر در دوحه شد و کوشنر پس از این دیدار قطر را ترک کرد».
روز گشذته برخی رسانه های آمریکایی از قبیل «وال استریت ژورنال» به نقل از مقام های این کشور خبر دادند، تمرکز اصلی کوشنر در سفر به ریاض و دوحه، حل اختلافات بین دو طرف و دادن اجازه پرواز به هواپیماهای قطری از حریم هوایی عربستان سعودی و امارات عربی متحده است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید