صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

پیش بینی ۲ هزار میلیارد تومان برای مالیات بر حقوق ورودی خودرو

کد خبر 68991 1399-09-13 11:17
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ نشان می دهد که دولت برای مالیات بر حقوق ورودی خودرو ۲ هزار و ۴۰ میلیارد تومان منبع پیش بینی کرده است.
پیش بینی ۲ هزار میلیارد تومان برای مالیات بر حقوق ورودی خودرو

به گزارش خبرنگار مهر، بررسی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در بخش مالیات بر واردات نشان می‌دهد که دولت برای مالیات بر حقوق ورودی خودرو مبلغ ۲ هزار و ۴۰ میلیارد تومان (۲۰.۴۰۰.۰۰۰ میلیون ریال) منابع پیش بینی کرده است.
پیشینه درآمد دولت از حقوق ورودی خودرو
به گزارش مهر، بررسی وضعیت درآمد دولت از محل مالیات واردات خودرو طی دهه ۹۰ نشان می‌دهد که در سال ۹۲ دولت ۲۲ هزار میلیارد تومان مالیات از این بخش پیش بینی کرده بود اما در نهایت به میزان ۱۴ هزار و ۸۴۲ میلیارد تومان درآمد کسب کرد.
در سال ۹۳ درآمد مالیاتی از واردات خودرو در بودجه ۱۱ هزار و ۶۴۶ میلیارد تومانی در نظر گرفته شد که در این سال به واسطه افزایش واردات خودرو، دولت توانست ۲۶ هزار و ۱۳۴ میلیارد تومان درآمد از این محل کسب کند.
در لایحه بودجه سال ۹۴ مصوب شده بود که دولت درآمد مالیاتی ۱۳ هزار و ۶۸۰ تومانی از محل واردات خودرو داشته باشد، اما در این سال درآمد دولت از محل مالیات واردات خودرو ۱۶ هزار و ۵۶۳ میلیارد تومان بود.
در لایحه بودجه سال ۹۵ دولت درآمد مالیاتی را از این بخش ۳۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفت اما در نهایت ۲۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان درآمد از این بخش کسب کرد.
به گزارش مهر، ابتدای تیرماه سال ۹۷ واردات خودرو به‌همراه حدود ١۴۰۰ کالای دیگر به واسطه اعمال تحریم‌های بین‌المللی و نقض برجام ممنوع شد.

در صورتی که نیاز به خدمات کارشناسی خودرو ، تشخیص رنگ شدگی و آپشن خودرو نیاز دارید می توانید با کارشناسان کارن در تماس باشید .
برای دریافت مشاوره و مشاهده خدمات کارشناسی خودرو و تشخیص رنگ شدگی ، این صفحه را ملاحظه فرمایید .کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایرانپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید