صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

عوارض گمرکی وسود بازرگانی واردات لوازم آرایشی ۱۵درصد افزایش یافت

کد خبر 68980 1399-09-13 11:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مطابق با لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، به عوارض گمرکی و سود بازرگانی واردات لوازم آرایشی مجموعاً ۱۵ درصد اضافه شد.
عوارض گمرکی وسود بازرگانی واردات لوازم آرایشی ۱۵درصد افزایش یافت

به گزارش خبرنگار مهر، بررسی بند ز تبصره ۶ لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد که به عوارض گمرکی و سود بازرگانی واردات لوازم آرایشی مجموعاً پانزده درصد اضافه شد.
بر این اساس، منابع حاصله به صورت صددرصد به ردیف درآمدی ۱۶۰۱۸۸ واریز می‌شود و معادل آن از محل ردیف هزینه‌ای به هیأت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران اختصاص می‌یابد تا جهت خرید عضو مصنوعی (پروتز) کاشت حلزون شنوایی و نیز جهت درمان و هزینه‌های دارویی بیماران اوتیسم، گوشه، سلیاک، متابولیک و بال پروانه (EB)، سیستیک فیبروزیس و بیماری نقص ایمنی مادرزادی در تولید آنتی بادی و بیماری تحلیل عضلانی نخاعی مادرزادی (SMA) هزینه شود.
سال گذشته به عوارض گمرکی و سود بازرگانی واردات لوازم آرایشی مجموعاً ۱۰ درصد اضافه شد.
به گزارش مهر، از اردیبهشت ماه سال گذشته واردات تمام لوازم آرایشی و بهداشتی به غیر از عطریات، ممنوع شده بود که با توجه به اعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مبنی بر اینکه ۶۰ درصد از محصولات آرایشی و بهداشتی در سطح عرضه از مبادی قاچاق وارد کشور شده است، در جلسه اخیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، سازمان غذا و دارو، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، بانک مرکزی، گمرک و هیئت رئیسه کمیسیون فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی مجمع عالی واردات مقرر شد، بخشنامه ممنوعیت واردات محصولات آرایشی و بهداشتی مجدداً بازنگری شود تا بر اساس نیاز مصرف کننده و بازار، در بخش کالاهایی که مزیت رقابتی هست تولید انجام شود و در بخش دیگری که توان تولید وجود ندارد یا تقاضای داخل زیاد است مجدداً وارد شود.
همچنین در این جلسه مقرر شده بود که با همکاری بانک مرکزی، وزارت صمت و سازمان غذا و دارو مقرر شد حدود ۲۰ کانتینر کالاهای آرایشی و بهداشتی به ارزش حدود ۱۰ میلیون دلار مربوط به ۳۶ شرکت که از سال گذشته در گمرک‌ها دپو شده، ترخیص شود.

کلمات کلیدی » وزارت صنعت ، معدن و تجارت | صمت | دلار | ارز | بازار | بانک | بانک مرکزی | واردات | وزارت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


بورس ۶۷۰۰ واحد رشد کرد/ شاخص به یک میلیون و ١۶٨ هزار تن رسید
شاخص کل بورس تهران در ابتدای معاملات امروز یکشنبه ٣٠ خرداد ١۴٠٠ با رشد ۶۷۰۰ واحدی به یک میلیون و ١۶٨ هزار و ۷۰۰ واحد رسید.

بخشی از تحریم‌های ایران توسط آمریکا تعلیق شد
وزارت خزانه‌داری آمریکا با صدور دستورالعملی جدید اعلام کرد مبادلاتی که برای مقابله ایران، سوریه و ونزوئلا با ویروس کرونا ضروری هستند را از قوانین تحریم‌ها به مدت یک سال معاف کرده است. 

افزایش اکتشافات و شناسنامه‌دار شدن فعالیت در زمینه گوهرسنگ‌ها
وزیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش اکتشافات در زمینه گوهرسنگ ها و شناسنامه دار شدن فعالیت در این حوزه خبر داد.

افزایش ۵۰ درصدی عرضه گوشت از سوی کشتارگاه‌های رسمی
مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در اردیبهشت ۱۴۰۰ با ماه مشابه سال ۱۳۹۹ نشان‌دهنده افزایش ۴۹ درصدی مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید