صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

حق حاکمیت سوریه بر «جولان اشغالی» غیرقابل مذاکره است

کد خبر 68972 1399-09-13 10:36
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد در سخنانی تأکید کرد که حق حاکمیت دمشق بر بلندی‌های «جولان اشغالی» غیرقابل مذاکره است.
حق حاکمیت سوریه بر «جولان اشغالی» غیرقابل مذاکره است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، «بشار الجعفری» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد بار دیگر بر حق حاکمیت دمشق بر بلندی های جولان اشغالی تأکید کرد. وی در این خصوص گفت: حق حاکمیت سوریه بر بلندی های جولان اشغالی غیرقابل مذاکره است.
بر اساس این گزارش، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل همچنین افزود: سازمان ملل متحد باید هرچه سریعتر قطعنامه هایی را که در خصوص اشغال جولان توسط رژیم صهیونیستی صادر کرده است، اجرایی کند.
بشار الجعفری در ادامه تصریح کرد: گذشت زمان موجب خدشه وارد شدن به حق حاکمیت سوریه بر بلندی های جولان اشغالی نمی شود. سوریه از حق خود در اعمال حاکمیت بر بلندی های جولان کوتاه نمی آید.
وی در ادامه اظهار داشت: دولت دمشق از کانال های متعدد از جمله از طریق سازمان ملل متحد برای بازیابی حق خود در جولان تلاش می کند و اجازه نمی دهد که صهیونیستها به اشغالگری در این منطقه ادامه دهند.
الجعفری پیشتر هم در خصوص اشغال اراضی جولان توسط صهیونیستها گفته بود: اسرائیل به اقدامات هدفمند خود برای سیطره بر اراضی و دارایی‌های اهالی جولان اشغالی ادامه می دهد. تداوم اشغال سرزمین‌های عربی از سوی اسرائیل خطرناک‌ترین چالش برای اعتبار حقوق بین الملل است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید