صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

کرونا افسردگی بارداری و بعد زایمان را افزایش می‌دهد

کد خبر 68971 1399-09-13 10:32
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافتند که نگرانی‌های ناشی از کووید-۱۹، میزان اضطراب و افسردگی زنان را دوره بارداری و پس از زایمان افزایش داده است.
کرونا افسردگی بارداری و بعد زایمان را افزایش می‌دهد


اگرچه زایمان غالبا با خوش بینی و اشتیاق همراه است اما تقریبا ۱۰ تا ۲۰ درصد زنان، چالش های بهداشت روان را در هفته های پیش و پس از تولد تجربه می کنند. افسردگی، اضطراب و اختلالات مرتبط با حادثه می توانند با افزایش استرس مربوط به بارداری و تجربه های پس از زایمان تشدید شوند اما مشخص نیست که چگونه عوامل استرس زای ناشی از یک بیماری همه گیر می تواند بر این عوارض اثر بگذارد.
پژوهشگران "بیمارستان بریگهام و زنان"(BWH) آمریکا در پروژه جدیدی، به بررسی زنان باردار و زنانی پرداختند که به تازگی زایمان کرده بودند. آنها میزان افسردگی، اضطراب عمومی و نشانه های استرس پس از سانحه را که با نگرانی های ناشی از کووید_۱۹ تشدید می شوند، مورد بررسی قرار دادند.
"سیندی لیو"(Cindy Liu)، از پژوهشگران این پروژه گفت: می دانیم که دوره زایمان، زمانی است که زنان نسبت به نگرانی های مربوط به بهداشت روان آسیب پذیر می شوند. هدف ما در درجه نخست، این بود که ببینیم کدام یک از عوامل مرتبط با همه گیری می توانند با نشانه های سلامت روان در ارتباط باشند.
پژوهشگران، بررسی جدیدی را موسوم به "پژوهش تجربیات بارداری و اثرات کووید_۱۹"(PEACE) آغاز کردند تا بتوانند سلامت روان را طی دوره بارداری و پس از زایمان، هنگام همه گیری کووید_۱۹ بهتر درک کنند. پژوهشگران دریافتند که از میان هزار و ۱۲۳ زنی که بین ۲۱ مه تا ۱۷ اوت ۲۰۲۰ مورد بررسی قرار گرفتند، بیش از یک نفر از هر سه نفر، به سطح قابل توجهی از افسردگی مبتلا شده است که معادل ۳۶/۴ درصد می شود. میزان افسردگی بارداری پیش از همه گیری، بین ۱۵ تا ۲۰ درصد بود. از هر پنج نفر، یک نفر به سطح قابل توجهی از اضطراب عمومی مبتلا بود و از هر ۱۰ نفر، در یک نفر، نشانه های اختلال آسیب پس از سانحه دیده شد.
پژوهشگران دریافتند که تقریباً ۹ درصد از شرکت کنندگان، احساس غم و اندوه، از دست دادن یا ناامیدی شدید را در نتیجه همه گیری بیماری گزارش داده اند. این گروه تقریباً پنج برابر بیشتر در معرض ابتلا به نشانه های بیماری روحی قرار می گیرند. حدود ۱۸ از شرکت کنندگان گزارش دادند که در مورد خطرات سلامتی ناشی از کووید_۱۹، بسیار نگران و یا به شدت نگران هستند. این گروه، تا چهار برابر بیش از دیگران در معرض تجربه کردن نشانه های روانی قابل توجه قرار دارند.
از میان شرکت کنندگان این پژوهش، ۸۹/۹ درصد سفیدپوست و ۹۲/۱ درصد حداقل دانش آموخته کالج بودند. درآمد ۴۵ درصد از شرکت کنندگان، بالای ۱۵۰ هزار دلار بود.
لیو گفت: افرادی که در خانه کار می کنند، دارای مرخصی زایمان هستند و یا زمان خود را به سادگی برای انجام دادن این نظرسنجی سپری می کنند، به صورت نامتناسبی سفید پوست هستند و درآمد خوبی دارند. ما می توانیم با یک نظرسنجی، به سرعت اطلاعات را به دست بیاوریم اما چشم اندازهای بخش های گوناگون جمعیت را از دست می دهیم.
پژوهشگران از اقدامات استانداردی برای ارزیابی مشکلات سلامتی ناشی از کووید_۱۹ و تجربه مربوط به غم و اندوه استفاده کردند. "کارمینا اردی"(Carmina Erdei)، از پژوهشگران این پروژه گفت: ما در جستجوی نهادهایی بودیم که به واسطه آنها بدانیم که به عنوان حامیان بالینی می توانیم چه کاری برای حمایت بهتر از خانواده ها طی این دوره انجام دهیم. پاسخ های این نظرسنجی، دیدگاه های ارزشمندی را در این مورد ارائه می دهند و به ما کمک می کنند تا به عنوان افراد حرفه ای حوزه مراقبت از سلامت، آنچه بهتر است را انجام دهیم.
پژوهشگران دریافتند که تشخیص های پیشین در مورد سلامت روان می تواند بر آمار نظرسنجی موثر باشد. داده های این بررسی، بینش های گسترده ای را ارائه می دهند اما یافته های این پژوهش هنوز به صورت سیستماتیک تجزیه و تحلیل نشده اند.
این پژوهش، در مجله "Psychiatry Research" به چاپ رسید.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید