صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

جنبش «فتح» باید موضعی واضح در رابطه با برگزاری انتخابات اتخاذ کند

کد خبر 68957 1399-09-13 10:09
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی «حماس» در سخنانی تأکید کرد که مقامات جنبش «فتح» باید موضعی واضح در رابطه با برگزاری انتخابات اتخاذ کنند.
جنبش «فتح» باید موضعی واضح در رابطه با برگزاری انتخابات اتخاذ کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه المیادین، «حازم قاسم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس بر لزوم اتخاذ یک موضع واضح از سوی مقامات جنبش «فتح» در خصوص برگزاری انتخابات در فلسطین تأکید کرد.
بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: جنبش فتح باید در قبال مواضع مطرح شده از سوی گروه‌های فلسطینی پیرامون ضرورت برگزاری انتخابات فراگیر، موضعی روشن و واضح اتخاذ کرده و موافقت خود را با برگزاری انتخابات اعلام کند.
حازم قاسم در ادامه سخنان خود یادآور شد: جنبش فتح باید دست از تعلل و طفره رفتن از برگزاری انتخابات بردارد و این حق ملت فلسطین است که از طریق صندوق‌های رای نمایندگان خود را انتخاب کند.
پیشتر «محمد الهندی» عضو ارشد جنبش «جهاد اسلامی» فسلطین در خصوص نتیجه مذاکرات اخیر جنبش های فتح و حماس در قاهره، گفته بود: ازسرگیری روابط امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین با رژیم صهیونیستی موجب شد تا مذاکرات فتح و حماس به شکست کشانده شود.
تشکیلات خودگردان فلسطین اخیراً روابط و همکاری‌های امنیتی با رژیم صهیونیستی را از سر گرفته است؛ اقدامی که اعتراض گروه‌های مقاومت را به دنبال داشت. در همین ارتباط، جنبش حماس تصمیم تشکیلات خودگردان فلسطین برای از سرگیری همکاری امنیتی با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد. در بیانیه حماس آمده است که تشکیلات خودگردان با این اقدام تمام نتایج اجماع تاریخی دبیران کل گروه‌های فلسطینی را زیر پا گذاشت.
جنبش حماس این اقدام تشکیلات خودگردان را به مثابه خنجری به تلاش‌های ملی برای ایجاد شراکت ملی_راهبردی جهت مقابله با طرح موسوم به معامله قرن خواند. در عین حال، جنبش جهاد اسلامی نیز برقراری روابط مجدد بین تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی را کودتا علیه تمام تلاش‌ها برای شراکت ملی و هم پیمان شدن با دشمن برشمرد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید