صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

نفوذی ها دنبال کرسی ریاست جمهوری 1400

کد خبر 68953 1399-09-13 10:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
هرگز تصور نمی‌شد عدم انتخاب مجدد ترامپ محافلی را در کشورمان تا بدین حد پریشان کند که حاضر باشند برای جبران این وضعیت ناخوشایند، متوسل به هر اقدامی بشوند.
نفوذی ها دنبال کرسی ریاست جمهوری 1400


البته آنان شاید حق داشته باشند چون شتابان به سوی پاستور و تکیه زدن بر کرسی ریاست قوه مجریه حرکت می کردند اما ناگهان راه آسفالته شان پر از سنگلاخ شد و البته این از عوارض بیماری شیرینی قدرت است که آرام آرام به فرهنگ حکمرانی نفوذ کرده است. و درمان آن همتی بلند و اصلاحاتی فراگیر طلب می کند که جای بحثی دیگر دارد.حالا ترامپ و متحدانش به ایران سیگنال می فرستند که همکاری با جو بایدن می تواند چه عواقبی داشته باشد و افراطیون داخلی نیز همان سیگنال ها را به دستگاه دیپلماسی کشور ارسال می کنند. ظاهرا برای هردو جریان نه تنها ترور بلکه برخورد نظامی نیز مطلوب است. واقعه ای که تحلیلگران سیاسی این روزها با شواهد و مدارک از آن سخن می گویند.
در این نوشتار ما را با آن طرف نه کاری هست و نه امکان تغییری را داریم. آنها مصمم هستند رئیس جمهور بعدی آمریکا در باتلاق گام بردارد و در مسیر حرکت او تا می توانند مین کار بگذارند تا به نوبت منفجر شوند (چقدر این سیاست آشنا به نظر می آید!) اما در این سمت می توان عمل کرد و راهی برای اصلاح داشت و از آتش افروزی قبیله انحراف و گره زدن سیاست داخلی کشور به گرا دادن دشمن جلوگیری کرد.
شرط اول این است که انقلابیون واقعی پیرامون خود، جریان نفوذ را شناسایی کنند و اجازه ندهند با شعارهای فریبنده و انقلابی نمایی نظام را به سمت و سوی یک بحران سوق دهند. نهادها و رسانه ها و افراد تأثیرگذار بازیچه و بلندگوی این جریان و هموارکننده راهشان نشوند. باید این نفوذی ها را در هر صحنه و میدانی که هستند شناسایی کرد و دست رد به سینه نااهلان و نامحرمان کوبید چون آنان از آغاز کمر به نابودی انقلاب بسته بودند و امروز با سوءاستفاده از درگیری جناح های داخل نظام، خود را در آستانه دستیابی به هدف پلید خویش می بینند. همین که توانستند قبح و زیان ویرانگر مشارکت حداقلی مردم را عادی جلوه دهند خیانتی بزرگ بود و اینک درصدد عادی ساختن فتح ارکان قدرت به هر قیمتی هستند. دین فقط وسیله ای برای مشروعیت این کج روی است و دین گریزی مردم اصلاً برایشان اهمیتی ندارد، همانگونه که فقر و رنج آنها را می بینند و عمداً برآن می افزایند.نهایت کلام، وحدت و هم دلی جبهه انقلابیون و ایثارگران سال های دور راه نجات است که از خواب غفلت بیدار شوند و این پیمان نانوشته ترامپیسم را در ایجاد شکاف و تقابل کینه توزانه میان مسئولین تا حد رویارویی علنی قوای مملکت و بی اعتمادی بیشتر مردم را باور نمایند شاید تا دیر نشده با تکیه به همان ملتی که همواره محور امنیت و ثبات و دوام نظام بوده اند و بازگرداندن اعتماد از دست رفته آنها، این توطئه هولناک را بی اثر نمایند تا حرکتی مقتدرانه و با عزت که هدف اصلی آن رضایت مردم و آسایش و رفاه آنان باشد، ادامه یابد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید