صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

منتظر بازگشت آمریکا به برجام هستیم

کد خبر 68950 1399-09-13 10:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
 سفیر مسکو در آمریکا ضمن استقبال از تصمیم دولت احتمالی نامزد دموکرات‌ها در ایالات متحده برای بازگشت به برجام ، گفت روسیه منتظر اجرای این تصمیم است.
منتظر بازگشت آمریکا به برجام هستیم


آنتونوف بامداد پنجشنبه طی سخنرانی در نشست مجازی اندیشکده «بروکینگز»، درباره برجام گفت: «نیازی به گفتن ندارد که ما از تصمیم بالقوه آمریکا برای بازگشت به این توافق استقبال می کنیم. ما منتظر تصمیم شما خواهیم بود». 
بایدن روز چهارشنبه با تشریح مواضع خود برای ماه های اولیه دولت احتمالی اش در مصاحبه با روزنامه «نیویورک تایمز»، گفت هنوز بر سر موضع بازگشت به برجام در صورت تبعیت مجدد ایران از محدودیت ها ایستاده است. 
نیویو رک تایمز در ادامه به نقل از بایدن نوشت: «ببینید، صحبت های زیادی درباره موشک های نقطه زن و تمام چیزهای دیگر که منطقه را بی ثبات می کند، وجود دارد. اما حقیقت اینجاست که بهترین راه برای رسیدن به ثبات نسبی در منطقه، مقابله با برنامه هسته ای [ایران] است».
نامزد حزب دموکرات در این مصاحبه ادعا کرد: «اگر ایران به بمب اتم برسد، فشار عظیمی بر سعودی ها، ترکیه، مصر و دیگران وارد می شود تا آنها نیز تسلیحات اتمی خود را به دست بیاورند. و آخرین چیزی که ما در این نقطه از جهان به آن نیاز داریم، تجمع تسلیحات اتمی است».
بر این اساس، وی درباره برنامه خود در قبال ایران گفت: «ما از طریق مشورت با متحدان و شرکای خود، وارد مذاکرات و توافقات بعدی برای تشدید و تمدید محدودیت های هسته ای ایران خواهیم شد و همچنین به برنامه موشکی ایران نیز خواهیم پرداخت».
بایدن سپس تاکید کرد که هر زمان نیاز باشد، آمریکا گزینه بازگشت تحریم ها را در اختیار دارد و ایران نیز این موضوع را می داند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید