صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

قدرت نظامی نیاز به امکانات دارد/ مجلس به بودجه دفاعی توجه می‌کند

کد خبر 68946 1399-09-13 09:52
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مجلس به دنبال توسعه قدرت نظامی کشور است و قطعا در بررسی بودجه سال آینده توجه ویژه‌ای به بودجه بخش دفاعی و نظامی خواهد کرد.
قدرت نظامی نیاز به امکانات دارد/ مجلس به بودجه دفاعی توجه می‌کند

وحید جلال زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاکید بر ضرورت توجه به بودجه دفاعی کشور در لایحه بودجه سال آینده، گفت: یک نگاه اجمالی به بودجه کشورهای منطقه در سال‌های گذشته نشان می دهد که جمهوری اسلامی ایران کمترین بودجه نظامی را در منطقه به خود اختصاص داده است.
وی بیان کرد: البته برتری های جمهوری اسلامی ایران در حوزه نظامی و همچنین فناوری صنایع دفاعی در منطقه مثال و مانندی ندارد اما متاسفانه بودجه کشور در این بخش در میان کشورهای منطقه وضعیت خوبی ندارد و ما جزو کشورهای آخر در این زمینه هستیم.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تهدیدات فرامنطقه ای ایجاب می کند که ما به یک قدرت بازدارندگی منطقی دست پیدا کنیم و قطعا این قدرت بازدارندگی نیاز به عده، عُده، امکانات، تجهیزات و بودجه دارد.
جلال زاده متذکر شد: جمهوری اسلامی ایران در ۴۲ سال گذشته هیچگاه در فکر تجاوز و تعدی به کشورها نبوده است و رفتار کشورمان کاملا این موضوع را اثبات می کند.
وی افزود: قدرت دفاعی و نظامی ایران در خدمت صلح و ثبات در منطقه است و بازدارندگی، اصلی ترین وجه قدرت دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران است.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به همین دلیل قطعا مجلس شورای اسلامی در زمان بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به بودجه بخش دفاعی و نظامی کشور توجه ویژه خواهد کرد چرا که نباید وضعیت دفاعی و قدرت نظامی ما دچار مشکل شود.
جلال زاده گفت: مجلس شورای اسلامی به دنبال توسعه قدرت نظامی و دفاعی کشورمان است و حتما در بررسی لایحه بودجه سال آینده توجه ویژه ای به بودجه بخش دفاعی خواهد شد.

کلمات کلیدی »از پرونده ها بخوانید
» دولت باید هزینه‌هایش را کاهش دهد تا کسری بودجه جبران شود
» اولین جلسه ستاد تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۰ برگزار شد
مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید