صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

خشونت همیشه چشم کبود و صورت خونین نیست

کد خبر 68938 1399-09-13 09:22
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
آسیب‌هاخبرنیوز در یادداشتی به قلم زهرا عواطفی نژاد نوشت:خشونت صرفا خشونت فیزیکی نیست خشونت همین آزارهای کلامی و رفتاری است که سلامت روح و روان زنان را نشانه گرفته است.
خشونت همیشه چشم کبود و صورت خونین نیست

امروز که این یادداشت را می نویسم هنوز یک هفته بیشتر از روز جهانی خشونت علیه زنان نگذشته است روزی که تعداد قابل توجهی از زنان و مردان از سلبریتی ها گرفته تا افراد عادی جامعه هشتک های نه به خشونت علیه زنان راه می اندازند و خشونت علیه زنان را محکوم می کنند. خشونت همیشه چشم کبود و صورت خونین نیست ، خشونت و تحقیر گاهی یک نگاه است.گاهی صدای ممتد بوق خودروهای عبوری است که آرامش پیاده روی و صدای خش خش برگ درختان در روزهای پاییزی یک زن را به ترس از بیرون رفتن های تنهایی تبدیل می کند. خشونت صرفا خشونت فیزیکی نیست خشونت همین آزارهای کلامی و رفتاری است که سلامت روح و روان زنان را نشانه گرفته است.خشونت ورود مردان به حریم خصوصی زنان است با ارسال پیام های گاه و بیگاه. کاش از این به بعد به جای هشتک های «نه به مزاحمت خیابانی علیه زنان»، «نه به ورود به حریم خصوصی زنان» و از این قبیل «نه» ها  خارج از چنین شعارهایی به وجود و شخصیت آنها احترام بگذاریم؛در محیط کار، در خیابان، در کوچه و بازار و… به قول فروغ: “زن که باشی” ترس های کوچکی داری! از کوچه های بلند ، از غروب های خلوت و از خیابان های بدون عابر می ترسی! از صدای موتورسیکلت ها و دوچرخه هایی که بی هدف در کوچه پس کوچه ها می چرخند ، می ترسی! از بوق ماشین هایی که ظهرهای گرم تابستان جلوی پاهایت ترمز می کنند، و تو فقط چهره ی آدم هایی را می بینی، که در چشم هایشان حس نوع دوستی موج می زند…! “زن که باشی” ترس های کوچکی داری… “زن که باشی” مهربانی ات دست خودت نیست ! خوب می شوی حتی با آنان که چندان با تو خوب نبوده اند؛ دلرحم می شوی حتی در مقابل آنهایی که چندان رحمی به تو نداشته اند “زن که باشی” درباره‌ات قضاوت می‌کنند؛ درباره‌ی زیبایی‌ات… که دست خودت نبوده و نیست! درباره‌ی روحت، جسمت، درباره‌ی تو و زن بودنت، عشقت، قضاوت می کنند!
بازنشر از خبرآنلایـن

کلمات کلیدی » بازار | خودرو |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


شناسایی ۸۱۶۱ ابتلای جدید کرونا در کشور ۱۱۱ تن دیگر جان باختند
بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، طی شبانه روز گذشته ۸هزار و ۱۶۱ بیمار کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند و متاسفانه ۱۱۱ تن نیز به دلیل این بیماری جان خود را از دست دادند.

این ۶ عادت غلط غذایی به چهره شما آسیب می‌زند!
تغذیه ناسالم به دلایل متعددی برای کل بدن آسیب رسان است و به پوست و صورت نیز رحم نمی کند. صورت ما از مشکلات مربوط به انتخاب نادرست مواد غذایی آسیب زیادی می بیند.

جلوگیری از پیر شدن امکان‌پذیر نیست
گروهی از محققان در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند، هرچه درباره داروهای ضد پیری شنیده‌اید فراموش کنید چرا که راهی برای جلوگیری از پیری وجود ندارد.

تعریق های شبانه می تواند نشانه اولیه سرطان کلیه باشد
افزایش سن، چاقی، سیگار کشیدن و فشار خون بالا خطر ابتلا به سرطان کلیه را افزایش می دهد. رنج ناشی از تعریق شبانه می تواند نشانه ای از خطر ابتلا به این بیماری مهلک باشد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید