صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

پیوند ریه تنها امیدِ برخی از بیماران کووید-۱۹

کد خبر 68903 1399-09-13 04:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نتایج یک بررسی نشان می‌دهد: بیماری کووید-۱۹ در برخی از مبتلایان می تواند آسیبی به ریه‌ها وارد کند که تنها با عمل پیوند ریه ادامه حیات بیمار ممکن خواهد بود.
پیوند ریه تنها امیدِ برخی از بیماران کووید-۱۹


مطالعات انجام گرفته روی بیماران و آزمایشات پزشکی قانونی تایید می کند که در برخی موارد، بیماری کووید_۱۹ می تواند موجب وارد شدن آسیب جدی به ریه ها شود که در این شرایط تنها با عمل پیوند ریه امکان ادامه حیات بیمار وجود خواهد داشت.
در این بررسی جدید، محققان آمریکایی به مطالعه روی بافت دور ریخته شده بیمار مبتلا به کووید_۱۹ که تحت جراحی پیوند ریه قرار گرفته بود و بیماری که بر اثر این عارضه فوت کرده بود، پرداختند. آنان دریافتند بیماری کووید_۱۹ می تواند چارچوب اصلی ریه را از بین برده که در این شرایط این ارگان بدن به راحتی نمی تواند بهبود پیدا کند.
به گفته محققان در این شرایط گزینه های درمانی بیمار بسیار محدود خواهد شد.
محققان اظهار داشتند: شواهدی وجود دارد که نشان می دهد بیماری کووید_۱۹ می تواند با آسیب دائمی به ریه در برخی از بیماران همراه باشد که انجام عمل پیوند ریه تنها راه امید برای ادامه حیات آنان است.
به گزارش مدیکال اکسپرس، همچنین این تیم تحقیقاتی اظهار داشتند: سلول های منحصر به فردی موسوم به سلول های "اپی تلیال KRT۱۷" در بافت ریه بیماران مبتلا به کووید_۱۹ وجود دارد که بر اثر این عفونت دچار آسیب جبران ناپذیری شده اند و همین امر گزینه پیوند ریه را ضروری می کند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید