اکونومی نیوز / سیاسی

اتحادیه اروپا «رژیم تحریمهای یکجانبه» راتصویب می کند

کد خبر 68900 1399-09-13 02:38
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک منبع دیپلماتیک از مذاکره کشورهای عضو اتحادیه اروپا پیرامون تصویب رژیم تحریمی یکجانبه علیه کشورهای ناقض حقوق بشر خبر داد.
اتحادیه اروپا «رژیم تحریمهای یکجانبه» راتصویب می کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری تاس، یک مقام دیپلماتیک آگاه در یکی از هیأتهای نمایندگی شورای اروپا روز چهارشنبه به این خبرگزاری روسیه گفت که کشورهای عضو اتحادیه اروپا بر سر یک رژیم تحریمی مذاکره کرده اند که مشابه «قانون ماگنیتسکی» در ایالات متحده است.
به گفته این مقام دیپلماتیک، اتحادیه اروپا با تصویب این قانون قادر است علیه هر کشوری در جهان که به گمان این اتحادیه ناقض حقوق بشر است، تحریم‌های یکجانبه وضع کند.
این مقام اروپایی در ادامه افزود که «تصمیم کلی برای معرفی رژیم تحریم‌ها به دلیل تجاوز و نقض جدی حقوق بشر گرفته شده است. سفرای اتحادیه اروپا بدون بحث و گفتگوی امروز تصمیم رسمی را خواهند گرفت».
به گفته این دیپلمات، زمانی که نمایندگان اتحادیه اروپا این رژیم تحریمی را تصویب کنند، شورای اروپا به طور رسمی آن را تأیید خواهد کرد.
گفتنی است که توسعه و تحول نسخه اروپایی قانون ماگنیتسکی آمریکا در ماه سپتامبر گذشته از سوی «اورزلا فون در لاین» رئیس کمیسیون اروپایی اعلام شد.
قانون ماگنیتسکی در کنگره ایالات متحده تصویب و سپس در سال ۲۰۱۲ توسط «باراک اوباما» رئیس جمهور وقت آمریکا امضا شد. این قانون مجوز وضع تحریم‌های یکجانبه علیه مقامات روسی را_ که به ادعای مقامات آمریکایی به نقض حقوق بشر در خاک روسیه متهم هستند_ به مقامات واشنگتن می بخشد.
اما در دسامبر ۲۰۱۶، مجلس سنای آمریکا قانون ماگنیتسکی را به سایر کشورهای جهان تعمیم داد.
از سوی دیگر، کشورهای کانادا، لتونی، لیتوانی و استوونی و همچنین شماری دیگر از کشورها قانون موسوم به ماگنیتسکی را تصویب کرده اند.

کلمات کلیدی » آمریکا | روسیه | مجلس | جهان | حقوق |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


درخواست ترامپ برای حفاظت رایگان از خانواده‌اش
دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در روزهای پیش از ترک منصب دستور داد خانواده او طی ۶ ماه آینده، بدون صرف هیچ هزینه‌ای بهترین امنیت موجود در جهان - حفاظت سرویس مخفی آمریکا- را دریافت کنند.

جهانگیری درگذشت استاندار اسبق فارس را تسلیت گفت
معاون اول رئیس جمهور در پیامی درگذشت سید محمد احمدی استاندار پیشین فارس را تسلیت گفت.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید