صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

سازمان ملل دولت «مادورو» را بعنوان نماینده ونزوئلا به رسمیت شناخت

کد خبر 68898 1399-09-13 01:25
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سفیر ونزوئلا در سازمان ملل اعلام کرد که این نهاد جهانی دولت «نیکلاس مادورو» را به عنوان تنها نماینده قانونی این کشور برای دوره ۲۰۲۱-۲۰۲۰ به رسمیت شناخته است.
سازمان ملل دولت «مادورو» را بعنوان نماینده ونزوئلا به رسمیت شناخت

به گزارش خبرگزاری مهر، «ساموئل مونکادا»، نماینده ونزوئلا در سازمان ملل متحد در یک پیام در توئیتر نوشت که مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز چهارشنبه دولت «نیکلاس مادورو»، رئیس‌جمهور کنونی ونزوئلا را به عنوان «تنها نماینده قانونی» این کشور به رسمیت شناخته است.
او در ادامه پیام خود، این رویداد را نشان‌دهنده شکست «ماجراجویی استعمارگرانه» دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در برابر ونزوئلا و یک پیروزی برای حاکمیت و استقلال این کشور خواند.
او در پیامی دیگر نوشته است: «مجمع عمومی سازمان ملل که ۱۹۳ کشور عضو جامعه بین‌المللی را شامل می‌شود رویه آمریکا در تحمیل نماینده دیپلماتیک بر سایر کشورها آنهم برخلاف اراده مردمانشان را رد کرد. این یک پیروزی برای قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل است».
گفتنی است که «خوان گوایدو»، رهبر مخالفان دولت مادورو در ونزوئلا و رئیس جمهور خودخوانده این کشور از حمایت واشنگتن و گروهی از هم‌پیمانان آمریکا برخوردار است که با تلاش برای کودتا و اعمال تحریم علیه دولت مادورو سعی در ساقط کردن دولت قانونی ونزوئلا دارند.
دولت مادورو نیز در واکنش به این اقدامات خصمانه واشنگتن، روابط دیپلماتیک این کشور با ایالات متحده را قطع کرده است.
شایان ذکر است که کشورهای ایران، روسیه، بلاروس، چین، کوبا، نیکاراکوئه، سوریه و ترکیه در تحولات ونزوئلا از دولت نیکلاس مادورو حمایت می کنند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید