صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

قانونگذاران جمهوریخواه آمریکا ترامپ را به مبارزه می طلبند

کد خبر 68897 1399-09-13 01:11
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس کمیته خدمات مسلح مجلس سنای ایالات متحده و سایر قانونگذاران جمهوریخواه آمریکا تهدید رئیس جمهور این کشور مبنی بر وتوی بودجه دفاعی را رد کردند.
قانونگذاران جمهوریخواه آمریکا ترامپ را به مبارزه می طلبند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سناتور «جیم آینهوف» رئیس کمیته خدمات مسلح در مجلس سنای آمریکا روز چهارشنبه خطاب به خبرنگاران از عدم موافقت خود و شماری دیگر از قانونگذاران جمهوریخواه با تهدید «دونالد ترامپ» به وتوی بودجه عظیم دفاعی این کشور خبر داد.
این در حالی است که ترامپ روز سه شنبه در پیامی در توئیتر نوشت که سند «مجوز دفاع ملی» سالانه را که یک لایحه ۷۴۰ میلیارد دلاری به منظور تعیین خط مشی برای پنتاگون است، وتو [رأی منفی] خواهد کرد. ترامپ دلیل وتوی خود را عدم گنجاندن بندی در این لایحه برای حذف قانون فدرال حفاظت از شرکتهای فناوری همچون فیسبوک و توئیتر عنوان کرد.
گفتنی است که سند مجوز دفاع ملی از سال ۱۹۶۱ میلادی هرسال تصویب شده است؛ و یکی از معدود لوایح مهمی است که تصویب آن «یک باید» است؛ زیرا این سند ناظر و حاکم بر همه موارد از افزایش دستمزد برای نیروها و شمار هواپیماهای خریداری شده گرفته تا بهترین شیوه رقابت با چین و روسیه است.
از سوی دیگر، «آدام کینزینگر» یکی از اعضای جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا نیز در پیام توئیتری نوشت که در صورت رأی منفی (وتوی) ترامپ به این لایحه، به لغو این وتو رأی خواهد داد.
با این حال، «کایلی مک انانی» سخنگوی کاخ سفید در این باره گفت که ترامپ به رغم همه موضع گیریها، در مورد تهدید وتو جدی است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید