صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / انرژی

اختلاف امارات و عربستان در اوپک بر سر عرضه نفت

کد خبر 68890 1399-09-13 00:10
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
منابع سازمان اوپک می گویند که عربستان بخاطر مخالفت امارات با دیدگاه این کشور برای کاهش عرضه نفت در بازار های جهان ی سرخورده شده است و به همین دلیل از کمیته نظارت مشترک در سازمان کشورهای صادر کننده نفت کنار کشید.
اختلاف امارات و عربستان در اوپک بر سر عرضه نفت


به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری رویترز، در نتیجه اختلاف یاد شده نشست سازمان اوپک که قرار بود به بررسی راهبرد اوپک و همپیمانانش در سازمان اوپک پلاس بپردازد، دو روز به تعویق افتاد.
در همین راستا خبرگزاری رویترز دیروز (سه شنبه) به نقل از منابع خود در سازمان اوپک خاطرنشان کرد که امارات از این هفته از زیر سایه نفوذ سعودی در اوپک خارج شد.
رویترز به نقل از منابع خود ابراز داشت: به دلیل این ناکامی ، عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی سعودی از پست خود به عنوان معاون رئیس کمیته نظارت مشترک وزیران نفت در اوپک کناره گیری کرد و این پست به امارات پیشنهاد شد اما این کشور تمایلی نسبت به آن از خود نشان نداد .
یکی از منابع یاد شده خاطرنشان کرد که وزیر انرژی سعودی به شدت از این موضوع ناخرسند است اما در عین حال از توافق به دست آمده خارج نشده است.
رویترز به نقل از منابع دیگری اظهار داشت: امارات معتقد است که کشورهای دارای تولید مازاد باید به کاهش های در نظر گرفته شده برای تولید و عرضه نفت پایبند باشند و می باید کاهش درآمد حاصل از تولید مازاد نفت را از قبل جبران کرده باشند.
عربستان دوشنبه گذشته در نشست اوپک از کشورهای عضو خواست تا زمان در نظر گرفته شده برای کاهش تولید نفت را به مدت سه ماه تمدید کنند.
وزیران نفت در ائتلاف " اوپک پلاس" گفت وگوهای خود را که قرار بود دیروز (سه شنبه) به منظور بررسی تولید نفت در سال آینده به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شود را به روز پنجشنبه موکول کردند.
منابع یاد شده گفتند که کشورهای اصلی در ائتلاف اوپک پلاس همچنان بر سر میزان تولید نفت با یکدیگر اختلاف نظر دارند . این در حالی است که سطح تقاضا در جهان برای خرید نفت به دلیل همه گیری کرونا کاهش یافته است.
به دنبال به تعویق افتادن گفت وگوهای اعضای ائتلاف اوپک پلاس به دلیل نگرانی های پیش آمده در ارتباط با افزایش عرضه جهانی نفت، قیمت آن کاهش یافت.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | عربستان سعودی | نفت | بن سلمان | اوپک |



مطالب دیگر از اکونومی نیوز / انرژی


چین ساخت بزرگترین سایت ذخیره ال ان جی جهان را آغاز کرد
شرکت ملی نفت دریایی چین (سی‌نوک) عملیات ساخت بزرگترین سایت ذخیره ال ان جی جهان را در پارک صنعت ی بندر یانگ‌چنگ در استان جیانگسو گسترش داد.

جولان بی آبی در تهران جیره بندی آب نزدیک است؟
طی دو سال گذشته تهران به عنوان پرمصرف‌ترین شهر کشور در حوزه آب شناخته شد و با توجه به اینکه ترسال بودیم، مشکل خاصی به وجود نیامد اما امسال ماجرا با دو سال پیش تفاوت دارد چراکه اگر روال به همین صورت پیش برود، تشنگی مهمان پایتخت نشینان خواهد شد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید