صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تولید و صنعت

قالیباف: شرکت‌های دانش‌بنیان برای ریشه‌کنی بروکراسی کمک کنند

کد خبر 68888 1399-09-13 00:06
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز باید برای حذف بروکراسی در کشور تمامی بخش‌ها با هم متحد شوند و مجموعه شرکت‌های دانش‌بنیان باید مسئولانه به عنوان یک وظیفه ملی برای کمک به ریشه‌کنی این امر کمک کنند.
قالیباف: شرکت‌های دانش‌بنیان برای ریشه‌کنی بروکراسی کمک کنند


محمدباقر قالیباف رئیس مجلس عصر امروز در نشستی با حضور فعالان حوزه زیست بوم فناوری با اشاره به اهمیت این حوزه برای توسعه اقتصاد کشور گفت: شرکت های دانش بنیان چه در بخش هایی که پیشران های اصلی کشور هستند و چه در فعالیت های خدماتی که دارند، روح حاکم بر اقتصاد کشور به حساب می آیند.
وی با اشاره به مشکلات موجود در برخی بخش های کشور از جمله بخش های اقتصادی، ضعف مدیریت را موجب این مشکلات خواند و افزود: اگر از من سؤال شود که امروز دشمن شماره یک ما چیست، می گویم نظام بروکراسی کشور است.
قالیباف گفت: نظام بروکراسی در کشور امروز هویت مستقل جدایی از مردم و قوای مقننه، مجریه و قضائیه دارد و همین امر موجب ایجاد مشکلاتی در بخش های دولتی و خصوصی و نهادهای عمومی شده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: امروز باید برای حذف این بروکراسی در کشور تمامی بخش ها با هم متحد شوند و مجموعه شرکت های دانش بنیان باید مسئولانه به عنوان یک وظیفه ملی، اجتماعی و انقلابی برای کمک به ریشه کنی این امر با ارائه پیشنهادها و همچنین طرح های سازنده کمک کنند.
قالیباف با اشاره به اینکه بخش مهمی از کار مجلس شورای اسلامی نظارت است گفت: باید در زمینه نظارت بر قانون و اجرای آن حرکت کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین شفاف سازی، هوشمند سازی، مردمی سازی و کارآمد سازی را چهار رویکرد اصلی مجلس در دوره یازدهم عنوان کرد و افزود: توقع ما این است که یک گروه کاری از میان شرکت های دانش بنیان در بخش فناوری ها شکل گیرد و این افراد به صورت برخط (آنلاین) با هم ارتباط داشته و پیشنهادها و راه حل های خود را در زمینه های مختلف علمی و فناوری به مجلس شورای اسلامی ارائه دهند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تولید و صنعت


خبرهای مرتبط را دنبال کنید