اکونومی نیوز / اجتماعی

هشدار هواشناسی نسبت به مواج شدن خلیج فارس

کد خبر 68876 1399-09-12 23:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سازمان هواشناسی نسبت به مواج شدن خلیج فارس از بعدازظهر امروز (۱۲ آذرماه) تا اواخر وقت دوشنبه (۱۷ آذرماه) هشدار داد.
هشدار هواشناسی نسبت به مواج شدن خلیج فارس


سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: وزش باد نسبتاً شدید همراه با افزایش ارتفاع موج بین یک تا ۱.۵ مترامروز (۱۲ آذرماه) در شمال خلیج فارس، فردا (۱۳ آذرماه) در شمال و نواحی مرکزی خلیج فارس و جمعه (۱۴ آذرماه) در نواحی شرقی و مرکزی خلیج فارس پیش بینی می شود.
حاکمیت این شرایط شنبه (۱۵  آذرماه) برای نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس، یکشنبه (۱۶ آذرماه) برای نواحی شمالی و مرکزی خلیج فارس و دوشنبه (۱۷ آذرماه) برای خلیج فارس و تنگه هرمز دور از انتظار نیست و احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک، آسیب دیدن شناورهای سبک، پاره شدن تورهای صیادی و اختلال در فعالیت های دریایی در ساحل و فعالیت های فراساحل وجود دارد.
سازمان هواشناسی نسبت به ایجاد محدودیت در تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و تفریحی، فعالیت شیلاتی، اتخاذ تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان در پشتیبانی صنایع دریایی به ویژه فراساحل و ممنوعیت تفریحات آبی و شنا توصیه می کند.
هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » مردم |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


درخواست ناجا برای اختصاص واکسن کرونا به مأموران پلیس
فرمانده نیروی انتظامی از درخواست این نیرو از وزارت بهداشت برای اختصاص سهمیه واکسن کرونا به مأموران پلیس خبر داد.

جدیدترین آمارها از کرونای انگلیسی رییسی: فعلاً برای سفر نوروزی بلیط رزرو نکنید
اگر یک فرد مبتلا به گونه قبلی کرونا (ویروس ووهان) می‌توانست بیماری خود را در بین ۱۰ نفر به ۳ نفر انتقال دهد، در صورت ابتلا به ویروس جدید (انگلیسی) می‌تواند ۸ نفر را بیمار کند.

واکسیناسیون گروه‌های هدف ۲ با شروع سال جدید آغاز می‌شود
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: با شروع سال جدید شاهد واکسیناسیون گروه‌های هدف فاز ۲ به ترتیب اولویت مندرج در سند ملی واکسن کرونا خواهیم بود.

فرضیه تازه علیه آلایندگی رمزارزها؛ بیت‌کوین به انقلاب سبز در جهان چه کمکی می‌کند؟ 
آیا روی آوردن عرضه کننده پرفروش‌ترین مدل‌های خودروهای الکتریکی، به سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین نقض غرض است؟ یا این که تشویق مبادله با رمز ارز‌ها توسط شرکت تسلا می‌تواند به رشد تولید برق ارزان‌قیمت از منابع پاک کمک کند؟


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید