اکونومی نیوز / سیاسی

دولت جدید لبنان در اسرع وقت تشکیل نشود کشور به سوی مرحله خطرناکی پیش می‌رود

کد خبر 68848 1399-09-12 20:17
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
معاون دبیر کل حزب الله لبنان امروز چهارشنبه اعلام کرد: اگر دولت جدید در اسرع وقت تشکیل نشود کشور به سوی مرحله خطرناکی پیش می رود و هر روزی که بگذرد برای لبنان زیانبار است.
دولت جدید لبنان در اسرع وقت تشکیل نشود کشور به سوی مرحله خطرناکی پیش می‌رود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رای الیوم، شیخ نعیم قاسم معاون دبیر کل حزب الله لبنان امروز چهارشنبه اعلام کرد که اگر دولت در اسرع وقت تشکیل نشود کشور به سوی مرحله خطرناکی پیش می رود و هر روزی که بگذرد برای لبنان زیانبار است.
وی افزود: عواملی که به تشکیل کابینه و محقق کردن آن کمک می‌کنند، شناخته شده هستند و امید بستن به گذشت زمان برای اعمال فشار و تغییر موضعگیری‌ها هرگز نفعی نخواهد داشت.
نعیم قاسم گفت: در واقع آنچه ما برای تشکیل کابینه‌ای‌ در آینده به آن خواهیم رسید، همان کاری است که امروز امکان انجام آن وجود دارد و نمی‌توانیم به موضع گیری آمریکا برای سهولت و یا بهبود یافتن شروط و یا عدم مانع‌تراشی تکیه کنیم.
وی بیان کرد: تفاوتی میان دوره قبل از جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا و پس از آن وجود ندارد، شواهد حاکی از این هستند که کشور به سمت پرتگاه در حرکت است و اگر هر چه زودتر کاری برای تشکیل کابینه نشود، هر یک روزی که می‌گذرد در واقع زیانی برای لبنان است.
نعیم قاسم تاکید کرد: بهتر است که برای بازگرداندن اعتماد احزاب سیاسی به یکدیگر گفت‌گوی مستقیم انجام شود؛ زیرا در صورت توافق لبنانی ها درباره تشکیل کابینه، جهان و نیز آمریکا با آن تعامل خواهد کرد.
معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان با تاکید بر اینکه هر حرکت رو به جلویی ولو همراه با خطر، بهتر از تشکیل نشدن کابینه است، گفت: کمی شجاعت و تلاش در راستای منافع کشور دستاورد تشکیل دولت را رقم می‌زند.

کلمات کلیدی » آمریکا | قم | دولت | جهان |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


سنای آمریکا طرح خروج اقتصاد از بحران کرونا را تصویب کرد
مجلس سنای آمریکا طرح خروج اقتصاد این کشور از بحران کرونا را تنها با یک رای بیشتر تصویب کرد.

افزایش سطح آمادگی نظامیان صهیونیست درپی حوادث کرانه باختری
رسانه های صهیونیست از دستور افزایش سطح آمادگی نظامیان این رژیم پس از تیراندازی ها در شهر نابلس واقع در کرانه باختری خبر دادند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید