صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

مناسب سازی۱۲ گذرگاه ایمن برای افراد توان یاب در منطقه ۲

کد خبر 68841 1399-09-12 19:48
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
معاون فنی و عمران شهرداری منطقه ٢ گفت: در راستای تأمین رفاه و تسهیل در بهره مندی توان یابان از خدمات شهری، طرح مناسب سازی اماکن فرهنگی، تفریحی، خدماتی و معابر منطقه در حال اجرا است.
مناسب سازی۱۲ گذرگاه ایمن برای افراد توان یاب در منطقه ۲

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد رضا کرمی، با اعلام این خبر گفت: بخشی از نقاط و اماکن شهری متناسب با شرایط افراد کم توان طراحی نشده بود و با توجه به سیاست‌های مدیریت شهری در فراهم کردن فضای مناسب و تسهیل در تردد این افراد، با اجرای طرح‌های عمرانی بوستان‌ها، اماکن فرهنگی، اداری و معابر شهری برای تردد افراد توان یاب و سالمندان همسطح سازی و مناسب سازی می‌شود.
وی افزود: بر اساس طرح‌های مطالعاتی، محورهای مورد نیاز مناسب سازی شناسایی شده و این طرح در اولویت طرح‌های عمرانی قرار گرفت.
به گفته وی در حال حاضر ۱۲ محور از معابر اصلی منطقه به عنوان گذر ایمن برای تردد افراد توان یاب در حال مناسب سازی است.
به گفته وی همسطح سازی پیاده روها، احداث رمپ، مناسب سازی شیب گذرگاه‌ها در معابر، مناسب سازی ایستگاه‌های حمل ونقل عمومی و…از جمله این طرح هاست.
معاون شهردار منطقه ۲ مناسب سازی سرای محلات را از اقدامات اجرایی جهت بهره مندی افراد توان یاب از خدمات فرهنگی و آموزشی برشمرد و گفت: در این طرح مناسب سازی سرای محله دریان نو و مجموعه شهربانو در قالب برنامه‌های سالجاری انجام شد و سرای محلات بهرود، شریف، سپهر و شهرآرا نیز در سال گذشته مناسب سازی شده است.
معاون فنی و عمران منطقه ٢ مناسب سازی بوستان‌های ستارخان و پرند را از دیگر اقدامات منطقه دراین زمینه عنوان کرد و گفت: احداث رمپ، تأمین و نصب مبلمان، نرده‌های حفاظ و میله‌های دستگرد، تجهیزات تندرستی و آمادگی جسمانی و سرویس‌های بهداشتی ویژه توان یابان از جمله اقدامات اجرایی در مناسب سازی بوستان‌ها برای این افراد است.
وی همچنین به جانمایی و مناسب سازی فضای پارک خودرو ویژه توان یابان در مقابل مراکز اداری، بوستان‌ها و مراکز فرهنگی اشاره کرد.

کلمات کلیدی » خودرو | بهداشت |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید