صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

سازمان برنامه: ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف شود، صرف معیشت مردم خواهد شد

کد خبر 68835 1399-09-12 19:18
زمان تقریبی مطالعه 1دقیقه
سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: در لایحه بودجه ۱۴۰۰ آمده است که چنانچه ارز ترجیحی (دلار ۴۲۰۰ تومانی) حذف شود؛ منابع آن صرف معیشت و سلامت مردم خواهد شد.
سازمان برنامه: ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف شود، صرف معیشت مردم خواهد شد

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: در پاسخ به خبری مبنی بر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از بودجه ۱۴۰۰؛ اعلام می‌شود: در خصوص نرخ ارز ترجیحی به استناد جز (۴) بند (ب) تبصره (۱) لایحه بودجه، این اجازه کسب شده است که در صورت تغییر نرخ ارز ترجیحی مورد استفاده در این قانون به نرخ سامانه معاملات الکترونیکی (ETS)، به دولت اجازه داده می‌شود منابع وصولی را به ردیف درآمدی شماره ۱۶۰۱۳۶ مندرج در جدول شماره (۵) این قانون واریز کند.
منابع واریزی از محل ردیف شماره ۷۱_۵۳۰۰۰۰ مندرج در جدول شماره (۹) قانون صرف معیشت و سلامت مردم می‌شود.

کلمات کلیدی » دولت | مردم | تومان |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی به زودی مشکل وام بالای۷۰سال
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه ثبت نام وام بازنشستگان تحت پوشش این سازمان به زودی آغاز می شود، گفت: در سال جاری به تعداد بیشتری از بازنشستگان وام پرداخت می شود.

حال و روز ناخوش بازارها در ماههای پایانی دولت دوازدهم
دولت سیزدهم در حالی طی کمتر از دو ماه آینده سکان قوه مجریه را در دست می‌گیرد که شاخص های اقتصاد ی حال و روز خوبی ندارند و بازار های تورم زده، چشم انتظار اقدامات موثر جهت سامان یافتن هستند.

قیمت گذاری دستوری لغو شود فضای کسب و کار باید بهبود پیدا کند
عضو هیات نمایندگان اتاق تهران لغو قیمت گذاری دستوری، برقراری امنیت سرمایه گذاری، اخذ مالیات از بخش خاکستری و لغو تحریم ها را از جمله مطالبات مهم فعالان اقتصاد ی از دولت سیزدهم عنوان کرد.

بورس ۶۷۰۰ واحد رشد کرد/ شاخص به یک میلیون و ١۶٨ هزار تن رسید
شاخص کل بورس تهران در ابتدای معاملات امروز یکشنبه ٣٠ خرداد ١۴٠٠ با رشد ۶۷۰۰ واحدی به یک میلیون و ١۶٨ هزار و ۷۰۰ واحد رسید.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید