اکونومی نیوز / اجتماعی

شرایط استحمام بیماران کرونایی

کد خبر 68834 1399-09-12 19:03
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
عضو کمیته کشوری کرونا در خصوص شرایط استحمام بیماران مبتلا به کرونا توضیحاتی را ارائه کرد.
شرایط استحمام بیماران کرونایی


مسعود مردانی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و عضو کمیته کشوری کرونا و آنفلوانزا، گفت: استحمام برای بیماران مبتلا به کرونا که در بیمارستان بستری هستند و اکسیژن خون آن ها از ۹۰ درصد کمتر است به هیچ عنوان توصیه نمی شود. بیمارانی که در منزل نگهداری می شوند، در صورتی که اکسیژن خون آن ها از ۹۰ تا ۹۳ درصد کمتر نباشد؛ می توانند از حمام منزل استفاده کنند.
او در ادامه افزود: بیماران مبتلا به کرونا که در منزل نگهداری می شوند و اصرار بر استحمام دارند، در صورتی می توانند از حمام استفاده کنند که در درجه اول اکسیژن خون کمتر از ۹۳ درصد نداشته باشند و در مرحله بعد مدت زمان بسیار کوتاهی از حمام استفاده کنند. در واقع بیماران مبتلا به کرونا باید میزان حضور خود در حمام را به حداقل برسانند.
عضو کمیته کشوری کرونا و آنفلوانزا بیان کرد: بعد از استحمام فرد مبتلا به کرونا در منزل، همراه بیمار حتما با داشتن ماسک و دستکش نسبت به ضدعفونی کردن حمام با آب و صابون یا آب و وایتکس رقیق شده اقدام کند. همچنین بعد از ضدعفونی کردن حمام، در صورت وجود پنجره حتما آن را برای ساعتی باز بگذارند.
حمام مبتلایان به کرونا را چگونه ضد عفونی کنیم؟توصیه می شود در صورتی که امکان اختصاص حمام جداگانه برای فرد مبتلا به کرونا وجود دارد؛ حتما توصیه مجزا بودن حمام را انجام دهید. اما در صورتی که امکان اختصاص حمام جداگانه وجود ندارد؛ وسایل غیر ضروری را قبل از استحمام خارج کنید و به طور کلی لیف، صابون و حوله جداگانه برای فرد مبتلا در نظر بگیرید.
سعی کنید یک تهویه مناسب برای حمام در نظر بگیرید و در صورت وجود پنجره بعد از استحمام، آن را برای ساعتی باز بگذارید.
همراه بیمار بعد از استحمام با استفاده از ماسک و دستکش نسبت به ضدعفونی کردن کامل سطوح، دستگیره در، کلید، پریز و شیرآلات اقدام کند. برای ضد عفونی می توانید از آب و صابون یا آب و وایتکس رقیق شده استفاده کنید.
به عنوان همراه بیمار دوش گرفتن و تعویض لباس بلافاصله بعد از نظافت را فراموش نکنید.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | ماسک | دانشگاه |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید