اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه

طلا تغییر جهت داد سکه ۵۰۰هزار تومان ارزان شد

کد خبر 68829 1399-09-12 18:38
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران از کاهش جزیی قیمت طلا و سکه خبر داد و گفت: در پی این روند نزولی، قیمت سکه با حدود ۵۰۰تومان کاهش مجددا به کانال ۱۱میلیون تومان بازگشت.
طلا تغییر جهت داد سکه ۵۰۰هزار تومان ارزان شد


براهیم محمدولی درباره روند قیمت طلا و سکه توضیح داد: طی این هفته روند قیمت طلا بیشتر نزولی بود اما در دو روز گذشته متاثر از رشد نرخ ارز تغییر جهت داد و وارد فاز افزایشی شد؛ اما از ظهر دیروز مجددا قیمت ها کاهش یافته است.
او ادامه داد: البته این کاهش قیمت درحالی رخ داده که بهای اونس جهانی نسبت به روز گذشته اندکی افزایش یافته، اما با توجه به اینکه روند صعودی دلار متوقف شده قیمت طلا و سکه نیز ارزان شده است.
به گفته محمدولی، قیمت های فعلی متاثر از تغییرات نرخ ارز و اونس است و با توجه به تعطیلی بازار، تقاضا در این روند نقشی نداشته است؛ امیدواریم قیمت ها به یک ثبات نسبی برسد تا با بازگشایی بازار شاهد تغییر چشمگیری در این بخش نباشیم.
محمدولی با تشریح قیمت های امروز گفت: امروز قیمت هر قطعه سکه تمام طرح جدید در ساعت (16:00) امروز به 11میلیون و 700هزار و سکه طرح قدیم به 11میلیون تومان کاهش یافته است.
او افزود: همچنین قیمت نیم سکه به شش میلیون، ربع سکه چهار میلیون و سکه یک گرمی به دو میلیون و 350هزار تومان رسید و قیمت هر گرم طلای 18عیار نیز یک میلیون و 100هزار تومان است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » دلار | ارز | طلا | بازار |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید